Wydanie nr 146/2024, Sobota 25.05.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Magdalena, Beda, Leon, Imisława, Grzegorz, Urban, Leona, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Nadia Walentynowicz brązową medalistką Mistrzostw Polski.

  • Wydanie nr 146/2024
  • 19 lipca 2021, 09:39
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Nadia Walentynowicz brązową medalistką Mistrzostw Polski. fot. MAL WOPR
Niebywałym sukcesem zakończyła pierwszy dzień zmagań na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat w pływaniu zawodniczka Sekcji Pływackiej MAL WOPR Malbork, Nadia Walentynowicz. W wyścigu na 200m stylem grzbietowym w fantastycznym stylu wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski. W wyścigu eliminacyjnym, w którym startowała tuż po zakończeniu pierwszego startu na 50m stylem dowolnym, uzyskała czas 2:26,87. Był to piąty czas premiujący start w finale A.

 

Mimo, iż Nadia wywalczyła także prawo startu w popołudniowym finale B wyścigu na 50m stylem dowolnym, wszystkie siły zostały rzucone na start na 200m stylem grzbietowym. Pierwszy więc start w stylu dowolnym potraktowała treningowo i już szykowała się do swojego koronnego stylu. Apetyty zostały rozbudzone, gdyż aż trzy zawodniczki uzyskały bardzo zbliżone czasy, które dawałyby okolice 3 lokaty. Która z nich najszybciej się zregeneruje, która będzie miała jeszcze zapas po przedpołudniowych eliminacjach? Zawodniczka z Malborka wystartowała doskonale i po dwóch długościach pływalni zajmowała 3 miejsce. Niestety po 150 metrze tablica wyświetlająca międzyczasy trzech najszybszych pływaczek nie pokazała Nadii.

 

- „Na ostatniej długości pływalni Nadia popłynęła jednak jak natchniona, mocno dociskając na dystansie, fantastycznie wyliczając ruchy do ściany, dotknęła jej jako trzecia i bardzo długo nie mogła uwierzyć w wynik na tablicy. A był on, oprócz samego miejsca, fantastyczny. Malborska pływaczka „urwała” z porannych eliminacji jeszcze ponad 4 sekundy i z czasem 2:22,74 z przewagą dwóch sekund nad czwartą zawodniczką, mogła cieszyć się z pięknego, odlewanego medalu Mistrzostw Polski” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Po dwóch latach tułaczki po okolicznych basenach, po czasowych zamknięciach wyremontowanej malborskiej pływalni, po znacznym zmniejszeniu liczby treningów, spowodowanych podwyżką cen wynajęcia pływalni, ten medal smakuje jak żaden inny. Nadia, która jest przykładem systematyczności, zaangażowana i ogromnej chęci nauki na treningach, zasłużyła na ten medal jak nikt inny. Na podziękowania przyjdzie jeszcze czas po zakończeniu całych mistrzostw, ale już dziś z pewnością należą się brawa przede wszystkim Nadii i jej rodzinie. Nie byłoby jednak tego sukcesu, gdyby nie zaangażowanie kolegów klubowych Nadii oraz ich rodziców, bo gdyby nie wytrwałość w pokonywaniu przeszkód, klub nie przetrwałby ciągłych trudności, na które wciąż napotyka”.

 

 

 

 

Warto dodać, że w Warszawie startuje obok naszej brązowej medalistki, jeszcze trójka pływaków MAL WOPR. Konrad Patoka, Magda Mroczek i Liliana Szpaczyńska nie pozostają daleko w tyle, bowiem tylko w sobotę, 16 lipca br. dziewczyny awansowały do finałów B konkurencji odpowiednio 50m stylem dowolnym i klasycznym.

- „Wszystkie starty i wyniki podsumujemy po zakończeniu zawodów, a póki co trzymamy kciuki za malborczyków, bo przed nami jeszcze dwa dni startów i z pewnością czeka nas jeszcze wiele emocji” - dodaje Iwona Ciecholewska.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork  

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.