Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zaskroniec w mieszkaniu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Zaskroniec w mieszkaniu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. FB OSP w Lichnowach
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 15 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia kokonów owadów błonkoskrzydłych, plam oleju z jezdni, alarmu z monitoringu oraz uszkodzonej instalacji elektrycznej. Strażacy wyjeżdżali do jednego pożaru – dwóch samochodów osobowych. Jedna interwencja dotyczyła uwięzionego kota oraz zaskrońca w mieszkaniu. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku drogowego, a także pomogli innym służbom. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

W miniony weekend policjanci malborskiej drogówki wzięli udział w pomorskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Trzeźwość”. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 

 

 

 

W zderzeniu z ciężarówką kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 lipca br. na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka. O godz. 18.09 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Osobówka marki Mini Cooper znajdowała się na pasie jezdni. Z komory silnika pojazdu wydobywał się dym. W pojeździe znajdowała się jedna osoba - kierujący pojazdem mężczyzna bez funkcji życiowych, z rozległymi obrażeniami ciała. Samochód ciężarowy z naczepą znajdował się poza jezdnią, w rowie. W wyniku zdarzenia nastąpił niewielki wyciek paliwa, a z naczepy wysypało się około 24 ton słodu jęczmiennego. Kierowca ciężarówki znajdował się poza pojazdem. Nie miał obrażeń, pod wpływem zdarzenia. Ratownicy udzielili mu wsparcia psychicznego. Policja obecna była na miejscu zdarzenia.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozwinięciu linii gaśniczej W-25. Ratownik wszedł do rozbitego pojazdu przez tylne okno, by ocenić stan poszkodowanego mężczyzny. Ze względu na rozległe obrażenia ciała, odstąpiono od czynności ratowniczych. Strażacy schłodzili komorę silnika pojazdu osobowego oraz odizolowali miejsce zdarzenia przy pomocy parawanów ochronnych. Na miejsce zdarzenia przyjechał ZRM, którego lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny. Strażacy rozwinęli linię gaśniczą W-42 w celu zabezpieczenia wycieku paliwa z cięgnika siodłowego. Uszczelnili wyciek. Na miejsce przyjechał technik policyjny, przedstawiciele zarządcy drogi oraz prokurator. Ratownicy wykonali dostęp z użyciem sprzętu hydraulicznego i przekazali ciało w celu oględzin przez prokuratora. Ciało zostało zabrane przez zakład pogrzebowy. Strażacy pomogli w załadunku odciętych części pojazdu osobowego na autolawetę i pisemnie przekazali pojazdy policji. Po neutralizacji i sorpcji plamy oleju silnikowego, powstałej podczas wyciągania ciągnika siodłowego, odholowano ciągnik siodłowy i naczepę z miejsca zdarzenia. Ładowarką telekopiową przeładowano rozsypane zboże na podstawioną naczepę. Po usunięciu z jezdni resztek powypadkowych, po 5 godz. 8 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

(więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33651,dk55-w-czolowym-zderzeniu-z-ciezarowka-kierowca-os )

 

 

 

 

Pożar dwóch osobówek w Malborku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 lipca br. na ulicy Marusarzówny w Malborku. O godz. 02.49 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z JRG Malbork.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar dwóch samochodów osobowych. Samochody były oddalone od siebie kilka metrów.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Ratownicy podali dwa prądy piany ciężkiej na palące się pojazdy. Po ugaszeniu samochody zostały przeszukane. Nie stwierdzono dodatkowych zagrożeń. Po 54 min. zakończono działania, w których udział wzięło łącznie 8 ratowników.

 

 

 

 

Policyjne działania „Trzeźwość”.

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 lipca br. policjanci ruchu drogowego malborskiej komendy przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwość”. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Kontrole te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych.

 

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, za które, oprócz utraty prawa jazdy i otrzymania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: FB OSP w Lichnowach

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.