Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej – raport sztumskich służb mundurowych.

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej – raport sztumskich służb… fot. zdjęcie poglądowe
W ostatnim tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej z powiatu sztumskiego wyjeżdżali do kilkunastu interwencji, o czym mogą się państwo przekonać czytając poniższy raport.

 

W poniedziałek, 28 czerwca br. o godzinie 20.04 dwa zastępy skierowano do Sztumu na ulicę Słoneczną, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Samochody stały na parkingu. W pojazdach nie było osób poszkodowanych. Łącznie samochodami podróżowało 5 osób dorosłych oraz dwuletnie dziecko. Wszyscy znajdowali się poza pojazdami, byli przytomni, w kontakcie logicznym. Jedna z osób była zdenerwowana – twierdziła, że ma zdrętwiałe ręce (widoczne otarcia, ruchomość zachowana).

(czytaj więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/33646,uderzyl-w-przydrozne-drzewo-ranne-dziecko-przetran )

 

 

 

We wtorek, 29 czerwca br. o godzinie 13.36 jeden zastęp zadysponowano do wsi Lubochowo, gdzie na werandzie domu jednorodzinnego znajdował się zaskroniec.

O godzinie 18.07 jeden zastęp pojechał do miejscowości Pachoły, gdzie w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego znajdowała się zatrzaśnięta w środku starsza kobieta. PRM na miejscu rozmawiał z kobietą przez drzwi. Patrol policji obecny na miejscu zdarzenia.

O godzinie 20.14 trzy zastępy skierowano do miejscowości Pierzchowice, gdzie w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, jednopiętrowym zgłaszająca czuła zapach dymu. Nie widać było oznak pożaru. Brak osób poszkodowanych. Zarówno na pierwszym piętrze, jak i parterze znajdowało się jedno mieszkanie.

 

 

 

W środę, 30 czerwca br. o godzinie 11.39 jeden zastęp zadysponowano do Sztumu, gdzie palił się konar i około 2m² ściółki leśnej oddalonej 100 m od parkingu leśnego. Zgłaszający wskazał miejsce.

O godzinie 16.29 jeden zastęp pojechał do miejscowości Polaszki, gdzie silny wiatr złamał drzewo, które blokowało pas drogi powiatowej.

W czwartek, 1 lipca br. o godzinie 16.27 trzy zastępy pojechały do miejscowości Barlewice, gdzie podczas kładzenia papy na dachu budynku od płomienia z palnika zapaliła się podbitka dachowa budynku gospodarczego. W budynku brak osób. Właściciel był w trakcie gaszenia pożaru.

 

 

 

W piątek, 2 lipca br. o godzinie 17.55 jeden zastęp skierowano do Waplewa Wielkiego, gdzie wiatr złamał drzewo, które przewróciło się na drogę gminną. Droga była zablokowana.

W sobotę, 3 lipca br. o godzinie 17.58 dwa zastępy zadysponowano do miejscowości Litewki, gdzie doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Volkswagen Passat uderzył w drzewo i znajdował się na jezdni. Autem podróżowały dwie osoby. Jedna osoba poszkodowana – młody mężczyzna, przytomny znajdował się w pojeździe. Kierowca był poza pojazdem i twierdził, że dobrze się czuje. Droga na czas trwania akcji była zablokowana. ZRM na miejscu zdarzenia (czytaj więcej na https://tvsztum.pl/aktualnosci/33646,uderzyl-w-przydrozne-drzewo-ranne-dziecko-przetran ).

O godzinie 21.06 dwa zastępy pojechały do wsi Postolin, gdzie zalany został garaż w budynku mieszkalnym nr 72. Lustro wody znajdowało się na wysokości około 30 cm. Woda zalewała ulicę naprzeciwko posesji. Woda z zalanej ulicy wpływała do garażu budynku. W budynku obok (nr 71) doszło również do zalania piwnicy.

 

 

 

W niedzielę, 4 lipca br. o godzinie 09.44 dwa zastępy skierowano do Nowej Wsi, gdzie w wyniku podmuchu wiatru nad wjazdem do posesji oberwał się konar drzewa o średnicy około 42 cm.Z jednej strony opierał się o ziemię, a z drugiej wisiał na drzewie.

 

 

 

 

Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej.

W poniedziałek, 5 lipca br. oficer dyżurny sztumskiej policji odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Tropy Sztumskie. Przyjmujący zgłoszenie natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policjantów z wydziału referatu ruchu drogowego.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynikało, że 68-letni rowerzysta na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Bukowa osobowemu Volkswagenowi, którym kierowała 26-letnia kobieta. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że 68-latek był nietrzeźwy i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka gm. Stary Targ, kierująca osobówką była trzeźwa.

Wobec 68-letniego mieszkańca gm. Stary Targ został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

 

 

 


Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.