Wydanie nr 230/2022, Czwartek 18.08.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Klara, Ilona, Tacjana, Tworzysława, Helena, Agapit, Bogusława, Bronisław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ze skarpy zjechał w ogrodzenie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Ze skarpy zjechał w ogrodzenie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 19 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia kokonów owadów błonkoskrzydłych, nadłamanego konaru drzewa, otwarcia drzwi oraz zablokowanej windy. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów – śmieci, drzewa i wózka dziecięcego. Jedna interwencja dotyczyła usunięcia plamy oleju z jezdni, monitoringu oraz dowozu starszej osoby na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsce trzech wypadków drogowych oraz potrącenia pieszego.

 

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 10-latka w nocy z soboty na niedzielę. Chłopiec wyszedł z mieszkania, żeby pobawić się na pobliskim placu zabaw się i późnym wieczorem nie wrócił do domu. Zaniepokojona mama poinformowała o tym malborskich policjantów. W poszukiwania dziecka zostało zaangażowanych ponad 60 funkcjonariuszy, dwa psy służbowe i dron. Parę minut po północy mundurowi odnaleźli 10-latka, jak bawił się na terenie miasta. Chłopiec cały i zdrowy wrócił pod opiekę mamy.

 

 

 

 

Małe dziecko trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch pojazdów.

Do zdarzenia doszło w środę, 30 czerwca br. na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną w miejscowości Lipinka. O godz. 13.54 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej oraz zastęp OSP Nowy Staw i OSP Lipinka. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano dwa samochody osobowe marki Audi A3 i Volkswagen po zderzeniu. Jednym z pojazdów podróżowało dwóch mężczyzn, drugim - kobieta z trzyletnim dzieckiem. Poszkodowana kobieta z dzieckiem znajdowała się pod opieką ZRM.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Kobieta wraz z dzieckiem zostali zabrani przez ZRM do szpitala. Strażacy pomogli przy załadunku uszkodzonych aut na lawety. Po dokonaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu resztek powypadkowych działania po 2 godz. 45 min. zostały zakończone. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników, zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP Nowy Staw w sile 4 ratowników.

 

 

 

 

Ze skarpy zjechał w ogrodzenie.

W piątek, 2 lipca br. o godz. 19.14 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku w Grobelnie. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Mitsubishi Pajero, który zjechał z drogi po niewielkiej skarpie i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem mężczyzna znajdował się poza pojazdem, a osoby postronne prowadziły resuscytację krążeniowo-oddechową.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, potwierdzeniu braku oznak krążenia oraz rozpoczęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej: uciski klatki piersiowej, udrożnienie dróg oddechowych (I-GEL), tlenoterapia czynna, podłączenie AED. Powrót krążenia nastąpił po pierwszym zalecanym wyładowaniu AED. Wspomaganie oddechu poszkodowanego z użyciem worka samorozprężalnego. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji oraz ZRM. Poszkodowanego przekazano pod opiekę ZRM (nieprzytomny z własnym wydolnym oddechem oraz krążeniem), który zabrał mężczyznę do szpitala. Strażacy odłączyli akumulator w rozbitym pojeździe i przekazali pisemnie pojazd technikowi policyjnemu, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Po 50 min. zakończono działania, w których łącznie udział wzięło 7 ratowników.

 

 

 

 

Zderzenie Campera z osobówką.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 3 lipca br. na drodze krajowej nr 55 w Malborku. O godz. 10.56 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Wałowej. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW i Camper po zderzeniu. Auta znajdowały się na pasie DK 55 w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego. Kierujący Camperem był obywatelem Niemiec. Jedna osoba była poszkodowana. Wszyscy biorący udział w zdarzeniu znajdowali się poza pojazdami przed przybyciem JOP. Policja obecna była na miejscu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który prowadził BMW. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala. Po 2 godz. 30 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 7 ratowników.

 

 

 

 

10-latek wyszedł z domu i zaginął.

W sobotę, 3 lipca br. około godziny 21.30 oficer dyżurny malborskiej policji został poinformowany przez mieszkankę Malborka, że jej 10-letni syn nie wrócił do domu. Kobieta ostatni raz widziała chłopca o godzinie 18, jak bawił się na pobliskim placu zabaw. Na własną rękę zaczęła szukać syna, lecz bezskutecznie. Chłopiec nie miał telefonu i nie było z nim żadnego kontaktu.

Policjanci ustalili dokładny wygląd zaginionego chłopca oraz jego kontakty rówieśnicze. Funkcjonariusze wytypowali także miejsca, gdzie dziecko mogłoby przebywać. Informacja o zaginięciu 10-latka dotarła do wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę. W nocy ogłoszono alarm dla malborskiej jednostki. Do poszukiwań dziecka zostali również zaangażowani policjanci z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, przewodnicy z psami służbowymi z jednostek w Tczewie i Kartuzach oraz policyjny dron. Po północy mundurowi odnaleźli chłopca, jak niefrasobliwie bawił się na terenie miasta. Policjanci całego i zdrowego 10-latka przekazali pod opiekę mamy.

 

 

 

 

Policjanci apelują do wszystkich rodziców! Pamiętajmy, że na rodzicach i opiekunach ciąży obowiązek nadzoru i opieki nad swoimi pociechami. Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami dziecko do lat 7 nie może nawet w domu przebywać bez opieki. Pomimo trwających wakacji, dzieci do lat 12 mogą przebywać same poza domem do godziny 20, a starsze do godziny 22.

 

 

 

 

Drodzy rodzice, zadbajmy o to, żeby mieć stały kontakt z naszymi dziećmi i wiedzieć co robią nasze pociechy kiedy nie mamy ich w zasięgu wzroku.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
...
... 06.07.2021, 00:57
A i ciągle narzekania że brak dużych fabryk zakładów pracy zagranicznych inwestorów sponsorów kiedyś pracowałem w innym mieście mieszkaniec piasków (nie mam nic do tej dzielnicy) kopnął mi w podnośnik jak mu powiedziałem żeby nie kopał kazał mi spadać na szczaf wyleciał z pracy a ja nie wiem za co dostałam naganę może takie zachowanie przyciągnie inwestorów może powrót do tzw. korzeni punk rock i młodzieżowe buty pomogą takie granie na nerwach podnoszenie ciśnienia żeby pokazać świetność moim zdaniem to nic nie pomoże temu Miastu nie wspomnę o niektórych mechanikach i ich podnoszeniu ciśnienia .
...
... 06.07.2021, 00:32
W mieście Malbork i okolicy często w lusterku widzę kierowców którzy nie zachowują bezpiecznej odległości i moim zdaniem to jest specjalnie takie granie na nerwach podnoszenie ciśnienia dalej będę powtarzał że takie jeżdżenie to nie są żarty jak komuś się zachciewa żartów proponuję odwiedzić agencje towarzyskie lub skorzystać z ogłoszeń towarzyskich są i agencje towarzyskie w innych miastach rozumiem że można się zagapić ale takie specjalne granie na nerwach. W tym przypadku taki płot można naprawić w Malborku robią dobrze ogrodzenia ale to co wyprawiają na drogach brak słów życia ludzkiego i zdrowia nie raz nie da się uratować a i jeszcze jedno często słyszę że w Malborku niektórzy mieszkańcy tęsknią nie za komuną tylko punk rokiem komu na co i poco punk rock i młodzieżowe bunty ?