Wydanie nr 186/2022, Wtorek 5.07.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch osobówek w Trępnowach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch osobówek w Trępnowach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 23 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia plam oleju z jezdni, kokonów owadów błonkoskrzydłych, złamanych konarów drzewa, a także bobra w Kanale Juranda. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – garnka, samochodu osobowego oraz ogniska przy torach kolejowych. Interwencje dotyczyły alarmu z monitoringu, dowozu na szczepienie, zapachu gazu w mieszkaniu oraz zablokowanych drzwi.  Ratownicy obsłużyli miejsce kolizji i 3 wypadków drogowych, a także próby samobójczej. Strażacy pomogli policji, a także wyłowili ciało mężczyzny z Kanału Juranda.

 

 

Malborscy policjanci ponad 2 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę wieczorem w miejscowości Trępnowy. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że mężczyzna kierujący Volkswagenem na skrzyżowaniu, wyjeżdżając z drogi od miejscowości Tralewo, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w jadącego w kierunku Nowego Stawu Forda. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Policjanci apelują! Wysokie temperatury i oślepiające promienie słońca mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. W takich warunkach użytkownicy ruchu drogowego powinni wykazać się maksymalnym skupieniem i rozwagą.

 

 

 

 

Dachowanie w Tragaminie. Jeden z kierowców w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 czerwca br. na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Tragamin. O godz. 11.43 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP Malbork przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork.  Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi zastał dwa samochody osobowe – marki Volkswagen i Volvo po zderzeniu. Jedno auto znajdowało się na dachu w przydrożnym rowie, drugie na poboczu drogi. Jezdnia była zablokowana w obu kierunkach. Dwie osoby poszkodowane o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdów. Osoby te w ogólnym stanie dobrym, były pod wpływem zdarzenia. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja.

Działania podjęte przez strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz udzieleniu pomocy medycznej (badanie fizykalne, wsparcie psychiczne, opatrzenie ran). Do miejsca zdarzenia dojechał ZRM, któremu przekazano osoby poszkodowane pod opiekę. Jedna z osób poszkodowanych odmówiła przetransportowania do szpitala. Druga osoba została zabrana przez ZRM do szpitala w Malborku. Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp z OSP Stogi oraz technik kryminalistyki. Policja wprowadziła na czas trwania akcji objazd.  Ratownicy pisemnie przekazali samochody biorące udział w zdarzeniu policji oraz pomogli przy załadunku na lawetę jednego z pojazdów. Drugi samochód, znajdujący się na poboczu, został zabezpieczony przez policję. Po usunięciu resztek powypadkowych, po 2 godz. 51 min. zakończono działania, w którym udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników i zastęp OSP Stogi w sile 5 ratowników.

(więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33582,dk55-dachowanie-osobowki-jedna-osoba-trafila-do-sz )

 

 

 

 

Ciało mężczyzny znalezione w Kanale Juranda.

W czwartek, 24 czerwiec br. o godz. 09.18  dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o ciele mężczyzny znajdującym się w Kanale Juranda przy ul. Piłsudskiego w Malborku. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi zastał ciało mężczyzny w Kanale Juranda - cieku wodnym z wybetonowanym dnem i korytem o głębokości około 3m i wysokości wody około 0,5 m.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i rozstawili parawan w celu odizolowania miejsca zdarzenia od osób postronnych. Ratownicy dotarli do osoby znajdującej się w kanale przy użyciu jednego przęsła drabiny nasadkowej, jednak odstąpili od udzielenia pomocy medycznej ze względu na stan ciała (stężenie pośmiertne i plamy opadowe). Do miejsca zdarzenia przyjechał patrol policji oraz technik policji, którzy przeprowadzili czynności dochodzeniowe. Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator i na jego polecenie wydobyto ciało z wody (podjęcie osoby z kanału przy użyciu linki ratowniczej i przęsła drabiny nasadkowej). Ciało zostało zabrane samochodem zakładu pogrzebowego. Działania trwały 2 godziny 27 min., brało w nich udział 8 ratowników.

(więcej na https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33587,malbork-znana-jest-tozsamosc-mezczyzny-znalezioneg )

 

 

 

 

Osobówką w drzewo na DK55 w Chlebówce.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 czerwca br. na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Chlebówka. O godz. 16.36 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Lipinka. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy samochodu osobowego po uderzeniu w przydrożne drzewo. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM.  Samochodem podróżowały 4 osoby, w tym dwoje dzieci. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazd przed przybyciem JOP. Ruch na drodze krajowej nr 55 był zablokowany.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz udzieleniu pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej. Na czas trwania akcji na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Ratownicy pomogli przy załadunku uszkodzonego aut na lawetę oraz usunęli resztki powypadkowe, a także dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Po 2 godz. 12 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 39-letni kierowca, jadąc z Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka, na prostej drodze zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Obrażeń ciała doznała 30-letnia pasażerka. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną tego wypadku było zaśnięcie kierującego za kierownicą. Na podstawie zebranych śladów, śledczy szczegółowo będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

 

 

 

 

 

Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch osobówek w Trępnowach.

W niedzielę, 27 czerwca br. około godziny 19.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Trępnowy. Natychmiast na miejsce przyjechali policjanci i inne służby ratunkowe. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 32-letni kierowca Volkswagena, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej z kierunku Tralewa, nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w nadjeżdżającego z lewej strony osobowego Forda. Po zderzeniu kierujący Fordem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez chodnik i ścieżkę rowerową, a następnie pojazd przewrócił się na bok na przeciwległym polu. Prawdopodobnie kierujący Volkswagenem, pomimo iż zatrzymał się na stopie, oślepiony przez promienie słoneczne nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowców, które wykazało, że byli trzeźwi.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. W wyniku tego zderzenia pasażerka Forda z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Teraz śledczy na podstawie zeznań świadków i zebranych śladów będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny tego wypadku.

 

 

 

 

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę! Paradoksalnie, podczas pięknej, słonecznej pogody częściej dochodzi do wypadków drogowych. Wysokie temperatury i oślepiające promienie słońca mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Piękna aura może powodować rozproszenie uwagi kierowcy, tym bardziej w takich warunkach wszyscy użytkownicy ruchu drogowego powinni wykazać się maksymalnym skupieniem i ostrożnością.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP PSP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KPP Malbork

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
...
... 29.06.2021, 16:35
Pretensje i zdziwienie oby dla takich jedynych i drugich baranów inaczej nie można nazwać takich kierowców nie było za późno tylko co mają z tym wspólnego inni kierowcy a może to dla nich jest śmieszne.
...
... 29.06.2021, 16:11
Stwarzają zagrożenie dla innych kierowców a później pretensje i zdziwienie.
...
... 29.06.2021, 16:06
Jak by taki "kierowca" musiał ciężko pracować żeby kupić samochód może by się odechciało takich głupot i nowo bogatcy którzy" myślą" że są sami na drodze.
...
... 29.06.2021, 16:01
A może tatusiowie i mamusie zainteresują cię co wyprawiają na drogach ich synkowie jak w terenie zabudowanym jest ograniczenie prędkości do 50 to pytam się po kiego ... tak się spieszą przeważnie w ciemnych okularkach styl maczo takie siedzenie na zderzaku stwarza zagrożenie dla innych kierowców nie wspomnę o graniu na nerwach.