Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zakład Karny edukuje pijanych i brawurowych kierowców.

  • Wydanie nr 18/2022
  • 23 czerwca 2021, 10:01
  • Zakład Karny Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Zakład Karny edukuje pijanych i brawurowych kierowców. fot. Zakład Karny Malbork
Dzięki współpracy malborskiej Służby Więziennej z Komendą Powiatową Policji w Malborku, na terenie zakładu karnego rozpoczęła się pierwsza edycja programu resocjalizacyjnego skierowanego do skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

 

Program readaptacji pod nazwą „Świadomy kierowca” jest realizowany przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Malborku. Pierwszą edycję zajęć przeprowadzili: asp. szt. Jarosław Pazik - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska – oficer prasowy KPP w Malborku.

 

 

 

Zajęcia dla kierowców skazanych za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości są działaniem prewencyjnym mającym na celu obniżenie liczby wypadków drogowych i kolizji. Podczas zajęć osadzeni obejrzeli fragmenty filmu o prawdziwych wypadkach drogowych p.t. „Wyjątkowo spokojny dzień”, którego celem jest podniesienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach i zminimalizowanie liczby wypadków, m.in. poprzez uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób jak i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców.

 

 

 

Na zakończenie zajęć skazani wzięli udział w symulacji z wykorzystaniem alkogogli, służących do demonstracji upośledzenia zmysłów, jakie występuje po spożyciu alkoholu. Dowiedzieli się, że alkogogle symulują stan nietrzeźwości poprzez zakłócenie pracy błędnika i działanie na zmysł widzenia. Celem tego rodzaju symulacji było pokazanie skazanym, jak spożycie alkoholu działa na obniżenie koncentracji, spowalnia czas reakcji oraz uświadomienie im jakie poważne konsekwencje może wywołać jazda pod wpływem alkoholu.

- "Nasza praktyka pokazuje, że znacząca ilość osadzonych przebywa w izolacji penitencjarnej w związku z uzależnieniem od alkoholu, bądź piciem alkoholu w sposób szkodliwy i ryzykowny" - informuje mjr Monika Morozowska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Malborku. - "Rolą prowadzonych w zakładzie karnym oddziaływań jest uświadomienie skazanym problemu alkoholowego lub picia szkodliwego, a udział w tego rodzaju zajęciach edukacyjnych może przeciwdziałać ewentualnym uzależnieniom".

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: mjr Monika Morozowska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Malborku

Zakład Karny Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.