Wydanie nr 106/2024, Poniedziałek 15.04.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Wiktoryn, Olimpia, Modest, Abel, Wszegniew, Anastazja, Tytus, Potencjana, Potencjanna, Sylwester, Sylwestra, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Weź udział w zawodach strzeleckich o Puchar „Dorodnej kapusty”.

  • Wydanie nr 106/2024
  • 17 czerwca 2021, 09:54
  • Strzelnica Trofeum w Malborku
  • Wiadomości
Malbork. Weź udział w zawodach strzeleckich o Puchar „Dorodnej kapusty”. fot. Strzelnica Trofeum Malbork
Strzelnica Trofeum w Malborku zaprasza wszystkich miłośników łowiectwa i strzelectwa do wzięcia udziału w zawodach strzeleckich o Puchar "Dorodnej kapusty”.

 

Zawody odbędą się w sobotę, 3 lipca br. na strzelnicy myśliwskiej w Malborku, miejscowość Nowa Wieś Malborska, ul. Strzelnicza 1 zgodnie z poniższym harmonogramem:

8.30 – 9.00 – rejestracja i wydawanie numerów startowych,

9.00 – 9.30 – otwarcie zawodów,

9.30 –  strzelanie konkurencji na wszystkich osiach wg harmonogramu strzelań,

Zakończenie zawodów będzie uzależnione od liczby startujących zawodników.

 

 

 

 

Zawody przeprowadzone będą w klasyfikacji indywidualnej w klasach i kategoriach strzeleckich:

● MISTRZOWSKIEJ (M),

● POWSZECHNEJ (P),

● DIAN (D).

Zawody mają charakter otwarty, uczestniczyć w nich mogą myśliwi bez względu na posiadaną klasę lub kategorię strzelecką. Zawodnicy strzelają z własnej broni i amunicji. Zawodnicy zobowiązani są przestrzegać obowiązujących przepisów epidemiologicznych związanych z przeciwdziałaniem chorobie COVID-19.

 

 

 

 

Regulamin zawodów.

Zawody przeprowadzone zostaną w pełnym pięcioboju myśliwskim zgodnie z „Prawidłami strzelań myśliwskich dla pięcioboju z osią praktyczną”  i obejmować będą trzy konkurencje śrutowe i dwie kulowe.

I. Konkurencje śrutowe.

● Oś myśliwska: 5 rzutków pojedynczych z każdego stanowiska po jednym rzutku (5×1), dublet na każdym z pięciu stanowisk (5×2) oraz 5 rzutków pojedynczych z podchodu. Maszyna pływająca bez możliwości powtarzania tego samego rzutka.

● Krąg myśliwski: jedna seria 20 rzutków (8 rzutków pojedynczych i 6 dubletów) w następującej kolejności, jak w zamieszczonej tabeli.

● Oś praktyczna: seria 20 rzutków (6 singli i 7 dubletów), strzelana z trzech bramek po 2 single i 2 dublety z każdej plus dodatkowy dublet strzelany na końcu serii przez wszystkich strzelców po kolei ze środkowej bramki.

II. Konkurencje kulowe.

● Dzik: jedna seria 10 przemiennych przebiegów makiety (pierwszy przebieg z prawej na lewo).

● Rogacz, lis: 10 strzałów przy pomocy słupka stałego, po 5 do makiety rogacza i po 5 do makiety lisa.

Uwaga!!! Obowiązują nowe wzory makiet rogacza i lisa. Makieta rogacza posiada pierścienie o ⅓ mniejsze jak makieta lisa. Przy strzelaniu kulami wolno używać nabojów myśliwskich o kalibrach i energii dozwolonych przepisami łowieckimi, a do rzutków śrutem nie grubszym niż 2,5 mm.

III. Ocena strzelań.

● Za każde trafienie rzutka 5 pkt. (niezależnie od tego czy został trafiony pierwszym czy drugim strzałem),

● Przy strzelaniu do makiety dzika, rogacza i lisa liczba punktów wynika z wartości pierścienia, w który uderzyła kula.

IV. Każdy zawodnik może uzyskać maksymalnie 500 punktów.

V. Kolejność zajętych miejsc ustala się wg liczby uzyskanych punktów.

VI. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwóch lub więcej zawodników o zajętym miejscu decyduje kolejno:

● lepszy wynik w strzelaniu śrutem,

● lepszy wynik na kręgu,

● lepszy wynik na osi praktycznej,

● lepszy wynik na osi,

● lepszy wynik na dziku.

W przypadku równych wyników o pierwszym miejscu decyduje dogrywka – baraż. Sędzia główny ogłasza warunki barażu w trakcie otwarcia zawodów.

VII. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy zawodnik musi posiadać czapkę, okulary ochronne i ochronniki słuchu w trakcie strzelań śrutowych i ochronniki słuchu w trakcie strzelań kulowych. Ponadto kamizelka każdego zawodnika musi być wyposażona w pasek (znacznik na wysokości biodra) trwale do niej przymocowany. Zawodnicy nie posiadający powyższego wyposażenia, nie będą dopuszczeni do strzelań.

 

 

 

 

Zapisy.

Rejestracja na zawody zostanie przeprowadzona wyłącznie w formie zapisów elektronicznych przy pomocy platformy Competit https://competit.pl/w/6854/. Rejestracja rozpocznie się z dniem ogłoszenia regulaminu a zakończy w dniu 1 lipca 2021 r.

W celu skutecznego zapisania się na zawody należy znaleźć się na liście uczestników zawodów, która dostępna jest na stronie zawodów https://competit.pl/lista/6854/ oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości 200 zł na konto bankowe organizatora 71 1600 1462 1831 1868 8000 0001.

W szczególnych sytuacjach sekretariat organizatora udzieli pomocy w przeprowadzeniu procesu zapisów elektronicznych na zawody. W tym celu należy kontaktować się z biurem telefonicznie pod numer telefonu 699792849 w godzinach jego pracy /10-17/.

Jeżeli w ciągu 7 dni od daty rejestracji nie zostanie wpłacone wpisowe, uczestnik zostanie automatycznie usunięty z listy startowej. Rejestracja na zawody kończy się w dniu 1 lipca 2021 r. lub w momencie wyczerpania się dostępnej ilości miejsc. W dniu 2 lipca 2021 r. na profilu FB zostanie opublikowany harmonogram strzelań z podziałem zawodników na grupy.

 

 

 

 

Informacja: Strzelnica Trofeum w Malborku

Strzelnica Trofeum w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.