Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Staw. Uruchomiono wypożyczalnię rowerów turystycznych.

  • Wydanie nr 273/2023
  • 16 czerwca 2021, 16:22
  • UM Nowy Staw
  • Wiadomości
Nowy Staw. Uruchomiono wypożyczalnię rowerów turystycznych. fot. UM Nowy Staw
We wtorek, 15 czerwca br. w Nowym Stawie rozpoczęła działalność wypożyczalnia rowerów turystycznych. Jednoślady będą służyły mieszkańcom oraz gościom, którzy zamierzają wolny czas spędzić w sposób aktywny i na przykład chcą wybrać się na wycieczkę po gminie. Urząd Miejski zakupił w tym celu piętnaście rowerów.

 

Osoby zainteresowane rowerową ofertą mogą się zgłaszać do dwóch punktów. Pierwszy zlokalizowany jest na stadionie przy ulicy Sportowej 5, drugi mieści się w budynku dawnej szkoły przy ulicy Mickiewicza 51. Wypożyczalnia będzie obsługiwana przez Referat Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

- „Uruchomiliśmy wypożyczalnię rowerów, by zachęcić mieszkańców do korzystania z tej formy aktywności. Nie trzeba od razu kupować własnego jednośladu, gdy chce się pojechać na wycieczkę raz na jakiś czas lub chcemy sprawdzić, czy taki sposób rekreacji będzie nam odpowiadał” - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. – „Wypożyczenie roweru jest bezpłatne. Wystarczy jedynie przestrzegać regulaminu i dbać o niego, bo to przecież nasza wspólna własność. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej propozycji spędzania wolnego czasu”.

 

 

 

Rower wypożyczą tylko osoby pełnoletnie. Młodzież, która nie przekroczyła 18 roku życia, może skorzystać z oferty, ale w obecności osoby dorosłej, która będzie pełniła opiekę nad nieletnim i weźmie odpowiedzialność za sprzęt. W wypożyczalni trzeba przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) i złożyć podpis, który jest potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem oraz zabezpieczeniem na wypadek zniszczenia jednośladu.

 

 

 

Urząd Miejski zakupił piętnaście rowerów z 26-calowymi kołami. Jednoślady są w pięciu kolorach. Nie można ich wykorzystywać komercyjnie. Nie można ich także używać w celu wycieczek górskich, do skoków, sztuczek kaskaderskich, czy wyścigów. Osoba wypożyczająca będzie musiała pokryć koszty naprawy lub zakupu nowego roweru, gdy ten będzie niewłaściwie używany i zostanie zniszczony.

 

 

 

Z wypożyczalnia rowerów turystycznych będzie można korzystać do 31 października przez pięć dni w tygodniu. Punkt przy ulicy Sportowej będzie działał w godzinach 8-18, a punkt przy ulicy Mickiewicza w godzinach 13-21. Więcej informacji można uzyskać osobiście w Referacie Sportu i Kultury Fizycznej lub pod numerem telefonu: 55 620 02 80.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie

UM Nowy Staw
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.