Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym w Dębinie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym w Dębinie – weekendowy raport… fot. KPP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Dotyczyły one m.in. zapachu spalenizny. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów - snopków słomy, sadzy w przewodzie kominowym, drzewa, balkonu i śmietników. Jedna interwencja dotyczyła dowozu osoby na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsce dwóch wypadków i dwóch kolizji drogowych.

 

W miniony weekend na terenie powiatu malborskiego policjanci pracowali na miejscu dwóch groźnych wypadków drogowych. W sobotę na drodze krajowej nr 55 w Dębinie, w wyniku zderzenia osobówki z dwoma pojazdami dostawczymi zginął kierowca Skody i jego pasażerka, a mężczyzna kierujący ciężarowym Citroenem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W niedzielę pasażerka Nissana trafiła z urazem kręgosłupa do szpitala po tym, jak kierowca busa, na drodze prowadzącej do śluzy nad Nogatem, jadąc z dużą prędkością zderzył się czołowo z autem, którym podróżowała. 30-letni sprawca wypadku miał prawie 2,5 alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

 

 

 

 

Pożar balkonu w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 9 czerwca br. w budynku wielorodzinnym Malborku przy ul. Jagiellońskiej. O godz. 13.02 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze balkonu. Zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano w budynku wielorodzinnym pożar balkonu na I piętrze. Brak właściciela na miejscu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prąd wody z szybkiego natarcia na palący się balkon. Ratownicy dokonali częściowej rozbiórki drewnianej podłogi na balkonie. W działaniach, które trwały 51 min. łącznie brało udział 10 ratowników.

 

 

 

 

Śmiertelny wypadek w Dębinie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 czerwca br. na DK55 w miejscowości Dębina. O godz. 13.01 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na DK55 w miejscowości Dębina. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork, zastęp OSP Nowy Staw i zastęp OSP Lipinka.

Po dojeździe zastępów zastano zderzenie 3 aut – osobowej Skody i dwóch busów. Policja i ZRM były już na miejscu. Lekarz ZRM stwierdził zgon kobiety z samochodu osobowego. Droga była nieprzejezdna w obu kierunkach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz pomocy w przetransportowaniu do karetki poszkodowanego mężczyzny ze Skody. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 3 poszkodowanym mężczyznom z bus-ów (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, tamowanie krwotoków, kołnierz, pulsoksymetria). ZRM po reanimacji stwierdził zgon mężczyzny ze Skody. Policja wyznaczyła objazdy na czas trwania akcji ratunkowej.

 

- „Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 51-letni mężczyzna kierujący Skodą na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym ciężarowym Citroenem” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. - „Następnie w tył Citroena uderzył jadący za nim dostawczy Renault. 38-letnia pasażerka Skody poniosła śmierć na miejscu, a pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się również uratować życia kierowcy. Wykonane przez funkcjonariuszy badania stanu trzeźwości kierowców aut dostawczych wykazały, że obaj mężczyźni byli trzeźwi. Kierowca Citroena z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia przez ponad 3 godziny pracowali policjanci i technik kryminalistyki. Wykonana przez nich dokumentacja fotograficzna, oględziny pojazdów i zabezpieczone ślady pozwolą śledczym na szczegółowe ustalenie okoliczności i przyczyn tego tragicznego w skutkach wypadku”.

Na miejsce zdarzenia przyjechała służba drogowa, prokurator, zakład pogrzebowy oraz lawety. Strażacy pomogli w załadunku aut na lawety. Po dokonaniu sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu i dyspergentu oraz usunięciu resztek powypadkowych, po 3 godz. 50 min. zakończono działania, w których łącznie wzięło udział 17 ratowników, 9 policjantów i 6 osób z ZRM.

 

 

 

 

Pijany kierowca busa czołowo zderzył się z osobówką.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 czerwca br. w Wielbarku (gm. Malbork) na drodze szutrowej prowadzącej do śluzy nad Nogatem. O godz. 13.56 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy marki Nissan po uderzeniu czołowym na drodze szutrowej prowadzącej do śluzy. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Jedna poszkodowana osoba z urazem kręgosłupa znajdowała się poza pojazdem.

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej (AVPU, badanie urazowe, pomiar ciśnienia, pulsoksymetria). Strażacy przekazali poszkodowaną kobietę na noszach typu deska dla ratownictwa medycznego. Na tym po 1 godz. 8 min. działania zakończono, w których udział brało łącznie 7 ratowników.

- „Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że 30-letni kierowca dostawczego Mercedesa nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i kiedy zobaczył nadjeżdżającego z naprzeciwka Nissana, nie wyhamował i zderzył się czołowo z tym autem” - informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. - „Pasażerka Nissana doznała urazu kręgosłupa i została przewieziona do szpitala. Mundurowi zbadali trzeźwość 30-latka i okazało się, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu”.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie również prawo jazdy, a Mercedes został odholowany na policyjny parking. Teraz przed sądem 30-latek odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, za co może grozić mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork, KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.