Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK22. Jechał ponad setką w terenie zabudowanym.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 10 czerwca 2021, 11:49
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
W środę policjanci prowadzili działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. W wyniku prowadzonej akcji już jeden z kierowców stracił prawo jazdy.

 

Działania, które przeprowadzono w środę, 9 czerwca br. prowadzone były na całym odcinku drogi krajowej nr 22 przebiegającej przez teren województwa pomorskiego. Funkcjonariusze podczas prowadzonej akcji wykorzystywali ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Kierowcy mogli w związku z tym spodziewać się także kaskadowego pomiaru prędkości, który oznaczał, że po minięciu jednego policyjnego patrolu, spotkać można było następny. Mundurowi zwracali również uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku.

 

 

 

 

Tak pojechał, że stracił prawo jazdy.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze malborskiej drogówki w środę o godz. 07.00 na Alei Rodła zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Skoda. Policjanci wykonali pomiar prędkości jazdy tego pojazdu, który wykazał, że 41-letni kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 101km/h, przekraczając dozwolony limit o 51 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 400 zł, 10 punktów karnych i zatrzymano mu prawo jazdy.

 

 

 

 

Policja przypomina! Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.