Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. 3-letnie dziecko zgubiło się na drodze – interweniowali policjanci.

  • Wydanie nr 18/2022
  • 8 czerwca 2021, 13:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. 3-letnie dziecko zgubiło się na drodze – interweniowali policjanci. fot. KPP Malbork
Policjantem jest się całą dobę, w czasie wolnym i w święta. Małżeństwo funkcjonariuszy podczas rodzinnej podróży pomogło 3-letniemu chłopcu, który oddalił się od swojego miejsca zamieszkania i był sam na drodze w jednej z miejscowości na terenie powiatu kwidzyńskiego.

 

W niedzielę, 6 czerwca br. wieczorem podczas rodzinnej podróży policjantka z malborskiej komendy ze swoim mężem, również policjantem, jechała samochodem przez teren powiatu kwidzyńskiego. W jednej z miejscowości zauważyli małego chłopca idącego drogą. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, że maluch jest sam, a najbliższe zabudowania znajdowały się około 600 metrów od miejsca, w którym go zauważyli. Chłopiec cały czas się od nich oddalał, a w pobliżu znajdowały się tylko pola i wał, za którym płynęła Wisła.

 

 

 

 

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto, żeby sprawdzić co się stało. Mundurowi zaczęli rozmawiać z dzieckiem. Chłopiec był przestraszony, niewyraźnie mówił i nie wiedział gdzie mieszka. Policjanci ruszyli z malcem w stronę zabudowań i rozpytywali mieszkańców czy go znają. W końcu funkcjonariusze znaleźli się pod domem chłopca i przekazali go mamie.

 

 

 

 

Okazało się, że 3-latek bawiąc się na podwórku, pobiegł za ojcem, który wyszedł z posesji. Kiedy zgubił tatę wzrokiem, biegł drogą w nieznanym mu kierunku. Dzięki szybkiej reakcji i empatii policjantów cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a chłopiec cały i zdrowy powrócił do domu.

 

 

 

 

Policja apeluje o większą odpowiedzialność rodziców i opiekunów w opiece nad dziećmi. Bezpieczeństwo naszych pociech jest nie tylko obowiązkiem moralnym, ale również prawnym, za którego niedopełnienie grożą konsekwencje karne.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.