Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ogólnopolski sukces ucznia ZSP3.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 2 czerwca 2021, 09:57
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Ogólnopolski sukces ucznia ZSP3. fot. ZSP3 Malbork
Uczeń klasy drugiej kształcący się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, Rafał Graban znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu na recenzję filmu „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego.

 

Organizatorem konkursu był producent filmu oraz Fundacja Obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, której celem jest promocja i upowszechnianie wiedzy o historii Polski oraz jej dziedzictwie kulturowym, a w szczególności godne upamiętnianie 100. rocznicy.

- „Rafał Graban rywalizował w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jury przyznało w niej trzy nagrody główne, jedną specjalną oraz pięć wyróżnień – w tym za recenzję ucznia naszej szkoły - informuje Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku. - Oprócz nagród regulaminowych, laureaci otrzyma również nagrody rzeczowe ufundowane przez kancelarię Prezydenta RP”.

 

 

 

 

Hasło konkursowe nawiązywało do historii Polski, idei patriotyzmu oraz fabuły filmu, a  brzmiało: „Jeśli kochasz, walcz do końca!”.  Rafał podjął wyzwanie, zawalczył i wygrał. Opiekunem ucznia jest nauczycielka języka polskiego, Katarzyna Kruszewska.

Uroczystość zaplanowano na 15 czerwca br. w Ogrodach Belwederu. Nagrody wręczy Szef Gabinetu Prezydenta. Po uroczystości zaplanowano zwiedzanie Belwederu.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 Malbork 

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.