Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Gigantyczny dźwig w centrum miasta. 60-milionowa inwestycja w cukrowni.

Malbork. Gigantyczny dźwig w centrum miasta. 60-milionowa inwestycja w cukrowni. fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Od kilku dni mieszkańcy naszego miasta mogą zaobserwować zmiany, jakie mają miejsce na terenie Cukrowni Malbork. Ma to związek z kolejną inwestycją, której celem jest poprawa i wzrost wydajności fabryki oraz jej wskaźników ekologicznych. A co konkretnie tam się dzieje?

 

Każdego roku na terenie największej fabryki w Malborku prowadzone są prace modernizacyjne, które prowadzą do poprawy nie tylko jej wydajności, ale przede wszystkim wskaźników ekologicznych.

W roku 2020 na terenie Cukrowni Malbork przeprowadzona została modernizacja elektrociepłowni, dzięki czemu zmniejszone zostało zużycie węgla, a co za tym idzie - fabryka mogła w końcu spełnić wymogi związane z ochroną środowiska związane m.in. z emisją gazów cieplarnianych. Zbudowana została również stacja załadunku cystern. Łączna kwota inwestycji wyniosła około 80 mln zł.

 

 

 

 

Rok 2021 jest kolejnym rokiem wielkich inwestycji na terenie Cukrowni Malbork. Jak przyznaje w rozmowie z naszą redakcją dyrektor fabryki, Mariusz Kaźmierczak nowa inwestycja przygotowująca zakład do jesiennej kampanii cukrowniczej opiewa na kwotę ponad 60 mln zł. Tym razem zmodernizowana zostanie stacja ekstrakcji wraz z prasami wysłodkowymi. Wszystko będzie technologicznie nowe. Dyrektor Cukrowni Malbork wspomniał, że w dniu dzisiejszym można obserwować, jak przez dach cukrowni wkładane są przy użyciu dźwigu elementy zaparzalnika. Ogromny, do 750 ton udźwigu i robiący duże wrażenie dźwig na terenie fabryki stać będzie tylko do końca tygodnia. Jednak prace modernizacyjne będą trwały aż do początku tegorocznej kampanii cukrowniczej.

 

 

 

 

Mariusz Kaźmierczak podkreśla, że zdaje sobie sprawę z uciążliwości fabryki dla mieszkańców Malborka. Jednak zakład robi wszystko, żeby te niedogodności maksymalnie zmniejszyć, a prace modernizacyjne fabryki prowadziły do tego, by utrudnienia były odczuwane w jak najmniejszym stopniu.

 

Zapraszamy państwa do materiału wideo, w którym zobaczycie widok Cukrowni Malbork z lotu ptaka (120 m wysokości).

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
X
X 04.06.2021, 15:28
Malbork nie może się zdecydować, czy chce być miastem turystycznym czy śmierdzącym
kanarek
kanarek 03.06.2021, 11:25
Dobrze, że chociaż cukrownia daje pracę. W okolicy mało zakładów, tylko deweloperzy wykupują wszystko. ludzi młodych chcą pozamykać w małych domkach z byle jakich surowców.
Ewa
Ewa 02.06.2021, 14:25
Malbork z góry wygląda jakoś piękniej
ŚmierdzącyMalbork
ŚmierdzącyMalbork 01.06.2021, 21:17
„Jednak zakład robi wszystko, żeby te niedogodności maksymalnie zmniejszyć, a prace modernizacyjne fabryki prowadziły do tego, by utrudnienia były odczuwane w jak najmniejszym stopniu”
Odczuwane są i to dosłownie. Niech ktoś lepiej weźmie cukrownie za dupe żeby ten smród odstojników usunąć bo na wymioty bierze i to regularnie.
Prałat
Prałat 02.06.2021, 14:02 (odpowiedź do ŚmierdzącyMalbork)
Delikatny / delikatna jesteś. Czuć, ale bez przesady.
Hahhahah
Hahhahah 03.06.2021, 12:34 (odpowiedź do Prałat)
Prałatowi widocznie odpowiada zapach kloaki
Prałat
Prałat 03.06.2021, 14:02 (odpowiedź do Hahhahah)
Prałat wzywa do czytania ze zrozumieniem.
za ile
za ile 01.06.2021, 19:38
Skok na bungee dla dwojga?