Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chorzy na SM przełamują bariery - płyną przez Żuławy, wcześniej zdobyli góry.

  • Wydanie nr 294/2021
  • 27 maja 2021, 10:08
  • pomorskie.eu
  • Wiadomości
Chorzy na SM przełamują bariery - płyną przez Żuławy, wcześniej zdobyli góry. fot. pomorskie.eu
Wrocławska grupa „Jak nie my, to kto?” to osoby chorujące na stwardnienie rozsiane, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Pokazują, że to ich jednak nie ogranicza i razem zdobyli góry, a teraz płyną w rejsie po żuławskich rzekach. Pętla Żuławska to idealna trasa na rejs połączony ze zwiedzaniem.

 

Licząca około 200 km trasa jest idealna do pokonania w ciągu siedmiu dni spokojnego rejsu. Po drodze można zwiedzić zamek w Malborku czy Gniewie.

 

Pokazują, że wózek nie jest barierą.

Niepełnosprawni z Wrocławia zdobyli już góry. Byli w Pieninach, Karkonoszach, Tatrach, a nawet w Alpach. W planach mają lot balonem, a teraz szykują się do przepłynięcia Polski wzdłuż i wszerz. Aby odpowiednio przygotować się do tego wyzwania, chorzy na SM są w trakcie 6-dniowego rejsu testowego. Jachtem motorowym płyną po Pętli Żuławskiej, odwiedzając po drodze m.in. Gdańsk, Malbork i Elbląg, wpłyną także do Zatoki Puckiej.

– „W przyszłym roku chcemy płynąć z Fromborka, przez Gdańsk, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski aż do granicy z Niemcami. Następnie Odrą wrócimy do Wrocławia” – mówi Ryszard Kuczyński, szef grupy „Jak nie my, to kto?”. – „Chcemy naszym przykładem zachęcać inne osoby z niepełnosprawnościami do aktywności”.

 

 

 

 

Czarterowy rejs po Żuławach trwa od 22 do 27 maja br. To jedynie testowy rejs przed dłuższymi podróżami. W planowanym na 2022 rok rejsie mają wziąć udział osoby nie tylko z niepełnosprawnością ruchową, ale także m.in. osoba niewidoma oraz osoba z niepełnosprawnością intelektualną. Celem wyprawy jest promowanie turystyki osób z niepełnosprawnościami.

 

 

 

 

Rejs Pętlą Żuławską dla każdego.

Teraz, gdy podróże zagraniczne mogą stanowić problem, warto zaplanować wypoczynek w kraju. Jedną z wielu atrakcji Pomorza jest rejs jachtem po żuławskich rzekach. Pętla Żuławska to trasa z Rybina przez: Elbląg, Malbork, Gniew, Tczew, Gdańsk z powrotem do Rybina. Licząca około 200 km, trasa jest idealna do pokonania w ciągu siedmiu dni spokojnego rejsu połączonego ze zwiedzaniem. Samo pływanie jachtem z prędkością marszową na poziomie 8,5-9,0 km na godz. zajmuje około 25 godzin, czyli to maksymalnie kilka godzin dziennie. Ponadto, jacht motorowy można wypożyczyć w każdej chwili. Jego czarter możliwy jest właśnie na 7 dni (lub wielokrotność siedmiu dni), a ceny są zależne od terminu wypożyczenia.

 

 

 

 

Żuławy do dobre miejsce na rodzinny wypoczynek. Po drodze rzecznej będziemy mijać interesujące mosty oraz przepływać przez śluzy, jakich nigdzie indziej nie da się zobaczyć. Ponadto, żuławskie rzeki nadają się do kąpieli i spokojnego wypoczynku nad wodą z dala od tłumów. Na trasie Pętli Żuławskiej nie brakuje też walorów turystycznych. Zwiedzanie zamku w Malborku czy Gniewie i zawitanie na rynek w Tczewie muszą trafić na listę obowiązkowych atrakcji rodzinnego rejsu.

 

 

 

 

Źródło: pomorskie.eu

pomorskie.eu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.