Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ruszyły zapisy na II edycję Rodzinnej Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 26 maja 2021, 12:08
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • MalborkUrzędowe
Malbork. Ruszyły zapisy na II edycję Rodzinnej Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Olimpiada Energetyczna to wydarzenie online, łączące w sobie elementy nauki, rodzinnej zabawy i rywalizacji, które organizowane jest przez Gdynię, PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Akcja buduje świadomość ekologiczną, uczy, czym są zmiany klimatu i jak możemy zadbać o powietrze, wybierając ekologiczny transport, energię odnawialną, czy odpowiedni sposób ogrzewania domów i mieszkań. Już po raz drugi w niedzielę, 30 maja br. rodziny z województwa pomorskiego będą miały okazję nauczyć się więcej na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii.

 

 

 

Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18 i rozpocznie się od interesującego wprowadzenia - wykładu eksperckiego i przeprowadzonych eksperymentów przygotowanych przez partnera wydarzenia, Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Olimpiada Energetyczna to świetna okazja do wspólnej zabawy, sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania atrakcyjnych nagród. Zwyciężą drużyny, które w najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 laureatów oraz przyzna 50 wyróżnień.

 

 

 

 

Nagrody główne w II Olimpiadzie Energetycznej:

I nagroda - hulajnoga elektryczna

II nagroda - oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych

III nagroda - LEGO Creator Turbina

 

 

 

 

Wydarzenie będzie transmitowane online, a quiz przeprowadzony za pośrednictwem platformy KAHOOT. Laptop bądź telefon, dostęp do Internetu oraz pozytywne nastawienie to wszystko czego uczestnicy Olimpiady będą potrzebować.

 

 

 

 

Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji? Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni? Jak dbać o środowisko? Znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Dołącz do wydarzenia! Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony www.cieplolubni.com.pl/olimpiada

Drużyny biorące udział w Olimpiadzie mogą składać się z 2-5 zawodników. W zarejestrowanym składzie musi znaleźć się przynajmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko.

 

 

 

 

W sobotę, 29 maja br., w dniu poprzedzającym olimpiadę wszystkie drużyny są zaproszone do quizu testowego. To idealna okazja, by uporządkować swoją wiedzę, sprawdzić i przetestować platformę KAHOOT.

 


 

 

 

Informację przekazała: Sylwia Grabowska, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.