Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Złote medale podczas „Bałtyckich Nadziei Olimpijskich”.

  • Wydanie nr 141/2024
  • 24 maja 2021, 09:39
  • MAL WOPR
  • SportWodne
MAL WOPR. Złote medale podczas „Bałtyckich Nadziei Olimpijskich”. fot. MAL WOPR
Blisko 500 zawodników z 21 klubów wzięło udział w sobotnich zawodach pn. „Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie", które odbyły się w Gdańsku. Obok pomorskich klubów na słupkach startowych stanęli też pływacy z Mławy, Bydgoszczy, Warszawy czy Mogilna. Duża liczba zgłoszonych zawodników oraz obostrzenia, wymusiła na organizatorach podzielenie startów aż na trzy bloki.

 

Maraton pływacki, który odbył się w sobotę, 22 maja br. wczesnym rankiem rozpoczęli najmłodsi pływacy z roczników 2013-2012. MAL WOPR reprezentowała trójka chłopców, z czego jeden to absolutny debiutant. Najmłodszy z braci Zwolińskich, ośmioletni Mieszko, startował w zawodach pierwszy raz w życiu. Jednak nie widać po nim było żadnych obaw. Pokonując dystans 50m stylem dowolnym w czasie 1:08,17 zajął doskonałe 8 miejsce na 18 startujących ośmiolatków.

- „W pierwszym bloku startowali też starszy o rok brat Mieszka, Ignacy Zwoliński oraz Fryderyk Dorobek. Chłopaki startowali dwukrotnie, na dystansie 50m stylami dowolnym i grzbietowym, pokazali w nich wolę walki i odpowiednią motywację” - informuje Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork. - „Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Fryderyka w stylu dowolnym, gdzie z doskonałą „życiówką” wynosząca od soboty 47,21 zajął 12 miejsce w gronie 32 zawodników”.

 

 

 

 

Jako drudzy na słupkach startowych stanęli pływacy z roczników 2011-2009. Malbork reprezentowała w tej grupie ośmiooosobowa ekipa MAL WOPR, a w niej kolejna dwójka debiutantów. Rodzeństwo Emilia i Sebastian Wiśniewscy będą wspominać pływalnię na gdańskim Chełmie jako miejsce swojego pierwszego startu w zawodach.

- „Pływający w klubie od niespełna dwóch miesięcy nie kryli drobnych obaw związanych z debiutem. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie bowiem oboje pokonali dystans 50m stylem klasycznym poniżej bariery minuty. Co najważniejsze jednak zaprezentowali poprawną technikę pływania i nawrotów w skomplikowanych stylu klasycznym” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Bohaterem drugiego bloku w malborskiej ekipie został Kacper Patoka. Kacper swój wyśrubowany już wynik na 50m stylem dowolnym wynoszący nieco ponad 34 sekundy, wywindował w Gdańsku na fenomenalny poziom 32,24 sekund. Ten doskonały czas dał mu pierwsze miejsce w gronie 39 jedenastolatków. Był to niestety jedyny medal MAL WOPR w drugim bloku ale nasi zawodnicy wiedzą, że ważniejszy niż medale jest progres w wynikach, a na brak „życiówek” podczas zawodów w Gdańsku narzekać nie możemy. Po dwa nowe rekordy życiowe wywalczyli; Hania Rozalewicz, Karolina Kwitnewska i Jan Pindel, zaś nowe wyniki w tym sezonie zapisali sobie na koncie najstarszy z braci Zwolińskich, Kazimierz oraz Oliwia Bieniecka”.

 

 

 

 

Bezsprzecznym bohaterem całych zawodów w malborskim zespole został piętnastoletni Kamil Czarnota. W trzecim bloku zawodów, w których startowali pływacy z roczników 2008-2006, Kamil dwukrotnie zwyciężał, a jego wyniki świadczą o doskonałym przygotowaniu. Dystans 100m stylem grzbietowym pokonał w czasie 1:06,00, o ponad 3 sekundy lepszym od dotychczasowego, a przepłynięcie tego samego dystansu najszybszym ze stylów, czyli dowolnym, zajęło mu 59,56 sekundy. To pierwszy raz, gdy Kamil popłynął ten dystans poniżej magicznej minuty, nie dziwi zatem jego wielka radość po dotknięciu ściany pływalni.

- „Do poziomu Kamila dopasował się o rok młodszy Igor Jastrzębski. Nasz bardzo wszechstronny pływak startował w Gdańsku w konkurencjach 100m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym. W obu występach zaliczył nowe rekordy życiowe, a wynik 1:09,40 grzbietem dał mu upragnione złoto” - informuje Iwona Ciecholewska. - „Rówieśniczka Igora, piętnastoletnia Wiktoria Grabara mogła po sobocie, zapisać nareszcie na swoim koncie bardzo udane zawody. Wykonująca doskonałą pracę na treningach, czuła wciąż zbyt dużą presję na zawodach, dzięki czemu nie pokazywała wszystkich swoich możliwości. Zawody w Gdańsku przełamały ten stan. Z dwoma rekordami życiowymi w konkurencjach 50m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym, dwoma srebrami po tych startach, wielkim uśmiechem i poczuciem dobrze wykonanej roboty opuszczała w sobotę gdańską pływalnię”.

 

 

 

 

Do dorobku medalowego MAL WOPR po jednym brązowym medalu dorzucili; Zuzanna Suska (z nowym rekordem życiowym na 100m stylem dowolnym- 1:08,85), Michalina Zielska (nowa „życiówka” na 50m stylem motylkowym- 37,19) oraz Dawid Patoka, który zdobył brąz na 100m stylem grzbietowym, zaliczając także nowy rekord życiowy wynoszący od soboty 1:14,67. Pozostali zawodnicy MAL WOPR wyjechali z Gdańska co prawda bez medali, ale trzeba podkreślić, wszystkie bez wyjątku starty malborczyków w trzecim bloku to były nowe, lepsze od dotychczasowych rezultaty. Anna Czerwińska, Agata Kupińska, Patryk Grapentyn, Antoni Rozalewicz, Patryk Gross oraz Sławomir Szpaczyński zaliczyli dwa nowe rekordy życiowe. Warto podkreślić także fantastyczny, trzeci rekord życiowy tego ostatniego na pierwszej zmianie sztafety 4x50m stylem dowolnym, gdzie po raz pierwszy w karierze pokonał granicę 30 sekund (29,97).

 

 

 

 

Malborscy pływacy wrócili z Gdańska z 9 medalami, w tym 3 z najcenniejszego kruszcu. To bardzo dobry występ naszych zawodników. Już za kilka dni czeka ich kolejny start. Tym razem na specjalne zaproszenie Fundacji Otylii Jędrzejczak pojadą do Torunia, gdzie wystartują w zawodach, które swoją obecnością uświetni jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: Iwona Ciecholewska, MAL WOPR Malbork

MAL WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.