Wydanie nr 59/2024, Środa 28.02.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Ludomir, Roman, Falibog, Gaja, Makary, Oswald, Kaja, August (w latach nieprzestępnych), Gajusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gdański stadion ma nową nazwę - Polsat Plus Arena Gdańsk.

  • Wydanie nr 59/2024
  • 24 maja 2021, 09:21
  • UM Gdańsk
  • Wiadomości
Gdański stadion ma nową nazwę - Polsat Plus Arena Gdańsk. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Stadion w Gdańsku ma nowego sponsora tytularnego. Obiekt w Letnicy czeka nowe życie – kolejne wydarzenia sportowe i widowiska artystyczne. Polsat Plus Arena Gdańsk – tak od 21 maja 2021 nazywa się stadion w Gdańsku. Umowa będzie obowiązywała przez 6 lat. Wartość kontraktu to blisko 17 mln zł.

 

- „Gdańsk to wizytówka Polski i jedno z najpiękniejszych i najszybciej rozwijających się miast w naszym kraju. Gdańsk to symbol Polski nowoczesnej i otwartej, ale przede wszystkim dbający o swoich mieszkańców. To jest to, co nas łączy – bo Polsat i Plus to również otwartość, nowoczesność, innowacje, rozwój i chęć dostarczania naszym klientom i widzom po prostu tego, czego chcą, aby  życie było łatwiejsze, wygodniejsze i pełne pozytywnych emocji” – mówi Zygmunt Solorz. - „Co więcej z  Gdańskiem łączy nas też chęć dbania o klimat, o środowisko i o czyste powietrze – dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. I to wielka sprawa, że możemy razem robić coś dla mieszkańców Gdańska, regionu i całej Polski”.

 

- „Nasza bursztynowa arena stała się współczesną wizytówką Gdańska. Obok fontanny Neptuna, stoczniowych dźwigów to właśnie stadion najczęściej widzimy na zdjęciach” - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - „Wyjątkowa architektura i bliskie położenie zarówno do plaży, jak i serca miasta podnoszą atrakcyjność naszego stadionu. Ale stadion to też życie, emocje, wydarzenia, dlatego cieszę się, że nasz nowy partner będzie także organizował w Polsat Plus Arena Gdańsk własne widowiska”.

 

 

 

 

Mecze, koncerty, wydarzenia artystyczne.

Sponsor tytularny zyska nie tylko prawo do nazwy stadionu, ale także możliwość organizowania własnych widowisk artystycznych. W ramach umowy Polsat będzie organizował co najmniej dwa wydarzenia rocznie.

- „Organizujemy wielkie wydarzenia sportowe, widowiska, festiwale, koncerty. Tworzymy treści najwyższej jakości. Na co dzień dostarczamy emocje i tych również nie zabraknie na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk” – mówi Stanisław Janowski, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

 

 

 

 

Już w tym tygodniu stadion będzie gościł drużyny walczące o zwycięstwo w Lidze Europy. Na gdańskiej murawie w środę zagrają zawodnicy Villareal i Manchester United. W czerwcu stadion będzie główną bazą treningową narodowej reprezentacji biało-czerwonych w trakcie Euro 2020. We wrześniu z kolei planowany jest koncert Dawida Podsiadło.

 

 

 

 

Architektoniczna duma.

Stadion w Gdańsku został wybudowany w ciągu 3 lat i oddany do użytku w 2011, czyli rok  przed turniejem Euro 2012. Budowa kosztowała 863 mln zł. W obiekcie może pojawić się ponad 41 600 osób. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk. Na obiekcie rozgrywa swoje ekstraklasowe mecze drużyna Lechii Gdańsk.

- „Jesteśmy polską firmą i obecność naszych dwóch głównych marek Polsatu i Plusa w nazwie pięknego, bursztynowego Stadionu Gdańsk, rozpoznawalnego w całej Polsce, jest świetnym sposobem na ich promocję. Nasza oferta to najlepsza rozrywka i możliwości dostępu do niej w dowolnym czasie, miejscu i na dowolnym urządzeniu – zapewniamy usługi i produkty dla każdego i wszędzie. I Stadion Gdańsk świetnie wpisuje się w naszą strategię zapewnienia milionom widzów i klientów najlepszych treści, usług i produktów - łącząc możliwość doświadczania sportu, muzyki czy wielkich wydarzeń na żywo na stadionie, jak i w internecie czy telewizji” – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

 

 

 

 

Gdański obiekt w 2012 roku został uznany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za Budowę Roku 2011, stadion otrzymał również nagrodę w konkursie na najlepszą architekturę i projekt The Stadium Business Awards 2012. Bursztynowa arena zyskała również uznanie w głosowaniach portali i czasopism sportowych.

- „Nasz gdański stadion był wielokrotnie nagradzany przez kibiców, media i różne instytucje w kategorii najładniejszego obiektu sportowego. W pełni nowoczesny, z przestrzeniami dla zawodników, kibiców. Odbywały się na nim wielokrotnie mecze rangi europejskiej, gościliśmy też naszą reprezentację narodową ale również wielkie wydarzenia rozrywkowe. Odpowiedni sprzęt, nagłośnienie i zupełnie nowe oświetlenie gwarantują widowiska najwyższej jakości, także pod kątem realizacji telewizyjnych” – mówi Rafał Mańkus, prezes Arena Gdańsk.    

 

 

 

 

W blisko dziesięcioletniej historii bursztynowej areny odbyło się wiele wydarzeń sportowych i artystycznych. W obiekcie pojawili się piłkarze najlepszych europejskich drużyn podczas turnieju Euro 2012. Gdańsk wielokrotnie gościł także kadrę narodową, podczas meczów z Niemcami, Grecją, Holandią, Meksykiem, Czechami, Finlandią, Włochami, czy Urugwajem. Na stadionie zagrali także artyści tacy jak m.in Jennifer Lopez, Bon Jovi, Justin Timberlake, Felix Jaehn, Avicii i Modestep.

 

 

 

 

Informacja prasowa Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku

 

UM Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.