Wydanie nr 144/2024, Czwartek 23.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sztangiści powalczą o Puchar Prezydenta Elbląga.

Malbork. Sztangiści powalczą o Puchar Prezydenta Elbląga. fot. UM Elbląg
W sobotę odbędzie się XXII Drużynowy Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji stanie sześć drużyn, m.in. sztangiści z Elbląga, Nowego Dworu Gdańskiego i Malborka. Niestety zawody odbędą się bez udziału publiczności.

 

W sobotę, 22 maja br. do rywalizacji o trofeum ufundowane przez prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego stanie sześć drużyn. Elbląg będzie gościć sztangistów LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański, Rzemieślnik Malbork, TS Nida Nidzica, LKS Zjednoczeni Olsztyn i LUKS Zamek Kurzętnik. Stawkę startujących uzupełniają gospodarze zawodów, LUKS Meyer Elbląg.

Turniej odbędzie się w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Agrykola, która w ubiegłym roku przeszła gruntowny remont. Dzięki przeprowadzonym pracom treningi i zawody odbywają się w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach.

 

 

 

 

To będzie już 22. edycja turnieju o puchar prezydenta Elbląga. W ubiegłym roku plany organizatorów pokrzyżowała pandemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia. Jeszcze wcześniej, w 2019 r., turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy z LUKS Meyer. Także w tym roku elbląska drużyna, zgodnie z hasłem „Elbląg w formie”, mierzy wysoko. Początek rywalizacji o godz. 11 (zawody odbędą się bez udziału publiczności).
„Celem tego turnieju dla zawodników klubu Meyer jest osiągnięcie drużynowo jak najwyższego miejsca, jak również wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentowali nasze miasto na mistrzostwach Polski i mistrzostwach Europy. Liczymy bardzo na dobry pokaz sportowej formy w wykonaniu naszych najlepszych zawodników: Juliana Falkowskiego, Dominika Rajkowskiego czy Tomasza Talewicza” – informują organizatorzy turnieju z LUKS Meyer. - „Będzie to też okazja do ukazania możliwości rozwoju sportowego chłopców i dziewcząt zainteresowanych sportami siłowymi. Turniej ma również za zadania promocję miasta Elbląg wśród uczestników zawodów i kibiców, jak również ma być promocją tej dyscypliny sportu”.

 

 

 

 

Warto dodać, że elblążanin Tomasz Talewicz to członek kadry Polski juniorów U17. W kwietniu br. uczestniczył w zgrupowaniu kadry w Cetniewie. Ma dużą szansę na powołanie do reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa Europy U17, które odbędą się 19-29 sierpnia. Sobotni turniej będzie także dobrą okazją do sprawdzenia formy przed mistrzostwami Polski, które na początku czerwca odbędą się w Gdańsku.

 

 

 

 

Informację przekazał: Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

 

UM Elbląg
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Podnoszenie ciężarów


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.