Wydanie nr 220/2022, Poniedziałek 8.08.2022
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próba samobójcza i ulatniający się gaz – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 220/2022
  • 17 maja 2021, 12:55
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Próba samobójcza i ulatniający się gaz – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 20 interwencji. Dotyczyły one m.in. kota na drzewie, otwarcia mieszkania, usunięcia konaru zwisającego nad jezdnią, ulatniającego się gazu oraz drona na drzewie. Strażacy wyjeżdżali do 8 pożarów – samochodów osobowych, śmieci, niedozwolonego ogniska, śmietnika oraz trawy. Kilka interwencji dotyczyło dowozu starszych osób na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsce wypadku drogowego oraz próby samobójczej, a także zabezpieczyli miejsce lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 

 

Kierowcy w szpitalu po wypadku na DK22.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 maja br. na DK22 na skrzyżowaniu ulic Aleja Rodła i Boczna w Malborku. O godz. 19.50 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów osobowych. Zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na DK22 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych marki VW Caddy i Skoda Octavia. Jeden z pojazdów znajdował się na jezdni, drugi na poboczu drogi. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Kierowca Volkswagena pozostał w pojeździe, natomiast kierowca Skody samodzielnie opuścił pojazd z lekkimi obrażeniami. Na miejscu zdarzenia obecna była policja. Ruch kołowy na drodze został wstrzymany.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Strażacy wykonali dostęp przy pomocy sprzętu hydraulicznego do kierowcy VW Caddy i ewakuowali go z pojazdu. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, pulsoksymetria, pomiar ciśnienia, opatrzenie ran głowy) poszkodowanemu kierowcy, przekazano go ZRM. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiemu kierującemu (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, pulsoksymetria, opatrzenia ran kończyn górnych i dolnych). Na miejsce zdarzenia dojechał drugi zespół ZRM oraz technik policyjny. Druga osoba poszkodowana została przekazana ZRM. Obaj poszkodowani kierowcy zostali przetransportowani przez ZRM do szpitala. Policjanci kierowali pojazdy na wyznaczony objazd. Strażacy oświetlili miejsce zdarzenia na potrzeby prac technika policji, a także pomogli przy załadunku rozbitych samochodów na lawety. Po dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz usunięciu z jezdni resztek powypadkowych, po 2 godz. 30 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

(czytaj https://tvmalbork.pl/aktualnosci/33287,malbork-nie-ustapil-pierwszenstwa-i-spowodowal-wyp)

 

 

 

 

Ulatniający się gaz w pustostanie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 maja br. O godz. 20.35 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku pustostanu w Malborku przy Alei Armii Krajowej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Malbork.

Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia zastano osobę zgłaszająca, która wskazała miejsce, z którego czuć zapach gazu ziemnego. Był to budynek - pustostan o konstrukcji murowanej. Nie było osób wewnątrz obiektu.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Prewencyjnie ewakuowano 9 osób z pobliskiego budynku i wyznaczono strefy bezpieczeństwa w promieniu 200 m od budynku. Ratownicy w aparatach OUO z czujnikiem wielogazowym weszli do obiektu i zlokalizowali miejsce ulatniającego się gazu. Zakręcili zawór gazu ziemnego oraz przewietrzyli budynek. Na miejsce dojechało Pogotowie Gazowe, które przystąpiło do prac naprawczych instalacji gazowej. Strażacy sprawdzili występowanie gazu w sąsiednim budynku, skąd zostali ewakuowani mieszkańcy. Pomiary nie wykazały obecności gazu. Lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań po naprawie instalacji gazu przez Pogotowie Gazowe. Po 1 godz. 02 min. zakończono działania, w których udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.