Wydanie nr 173/2021, Wtorek 22.06.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wirtualnie o cyberprzemocy z dziećmi i młodzieżą.

  • Wydanie nr 173/2021
  • 13 maja 2021, 09:31
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Wirtualnie o cyberprzemocy z dziećmi i młodzieżą. fot. KPP Malbork
W dobie pandemii koronawirusa dzieci i młodzież szkolna większość czasu spędzają przed komputerem, gdzie oprócz zdalnej edukacji, narażeni są na realne zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu. Wychodząc naprzeciw potrzebom, policjanci z malborskiej komendy wirtualnie spotykają się z uczniami, prowadząc zdalnie zajęcia profilaktyczne. Tym razem funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o problematyce cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w sieci.

 

Malborscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić.

 

 

 

 

W czasie panującej epidemii koronawirusa te spotkania mają wymiar wirtualny i zajęcia profilaktyczne mundurowi przeprowadzają zdalnie. W ramach tych zajęć funkcjonariusze przeprowadzili kilkanaście prelekcji, których celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych.

 

 

 

 

Policjanci szczegółowo omówili zachowania związane z cyberprzemocą, rozmawiali z uczestnikami na temat hejtu i mowy nienawiści. Mundurowi wskazali, jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania w Internecie. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne.

 

 

 

 

Uczestnicy dowiedzieli się jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa, jeśli są popełniane przez takich młodych ludzi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali nurtujące ich pytania, na które policjanci starali się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.