Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sukces sztangistów MKS Rzemieślnik na Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Gdańsku.

Malbork. Sukces sztangistów MKS Rzemieślnik na Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Gdańsku. fot. MKS Rzemieślnik
W sobotę zawodnicy MKS Rzemieślnik z Malborka wzięli udział w XVI Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Gdańsku, na który przyjeżdżają najlepsi młodzieżowi sztangiści z całej Polski.

 

W sobotę, 8 maja br. zawodnicy Rzemieślnika Malbork, na czele z trenującym ich Dawidem Meyer, wzięli udział w XVI Międzynarodowym Turnieju Młodych Talentów w Gdańsku. Jest to prestiżowy turniej rozgrywany w kategoriach wiekowych do lat 15, 17 i 20 bez podziału na kategorie wagowe (tylko punktacja Sinclair), przez co staje się jeszcze trudniejszy. Na wydarzenie przyjeżdżają jedni z najlepszych młodzieżowych sztangistów w kraju. Tego dnia zebrało się aż 58 zawodników, a cały turniej trwał 10 godzin.

 

 

 

 

Najmocniejszym ogniwem malborskiego klubu ponownie okazał się Wojciech Kuligowski, który nie zawiódł i w kategorii do lat 17 zajął 3 miejsce, uzyskując 256.2 pkt. Przy wadze 104 kg zaliczył kolejno podejścia w rwaniu - 100, 105 i 110 kg bijąc swój oficjalny rekord życiowy o 14 kg. W podrzucie miał dwie udane próby na 120 i 125 kg. W ostatnim podejściu trener Dawid Meyer zadeklarował ciężar 130 kg, który był atakiem o 5 kg większym niż dotychczasowy rekord życiowy, lecz po wybiciu sztangi nad głowę zawodnik nie utrzymał jej i spalił ostatnią próbę.

 

 

 

 

Kolejnym zawodnikiem reprezentującym klub w kategorii do lat 17 był Oliwier Kubacki, który ostatecznie uzyskał 5 lokatę i zdobył 223.9 pkt. Ważąc 81 kg zaliczył 3 podejścia w rwaniu kolejno: 76, 81 i 85 kg. Podrzut w tym dniu niestety okazał się piętą Achillesa i Oliwier zaliczył tylko pierwszą próbę na 100 kg, kolejne na 105 i 107 kg nie powiodły się. Po rwaniu zawodnik zajmował 4 miejsce, lecz po nieudanych próbach w podrzucie spadł pozycję niżej.

 

 

 

 

Jako trzeci Rzemieślnika Malbork reprezentował debiutujący Jakub Kozikowski. Brał udział w kategorii do lat 20. Jak mówi trener, start ten został potraktowany jako „przetarcie” i najważniejszym było zaliczenie wszystkich 6 podejść, bez parcia na wynik. Przy wadze 88 kg Jakub wyrwał kolejno 50, 55 i 60 kg. W podrzucie pierwsza próba na 65 kg była zaliczona, lecz kolejna na 70 kg przez mały błąd technicznym została spalona, mimo to szkoleniowiec Rzemieślnika zadecydował, aby dołożyć jeszcze 5 kg i ostatnie podejście na 75 kg zostało zaliczone. Dało to ostatecznie 157.1 pkt.

 

 

 

 

- „8 lipca br. czekają nas kolejne zmagania na Mistrzostwach Polski Młodzieży. W kategorii do lat 17 wystartują dwaj nasi zawodnicy: Wojciech Kuligowski i Oliwier Kubacki” - informuje Witold Barcikowski, prezes MKS Rzemieślnik. - „Biorąc pod uwagę aktualną formę i wyniki naszych zawodników, liczymy na dobrą lokatę Wojtka i Oliwiera. Kibicujemy zawodnikom Rzemieślnika i gratulujemy im osiągniętych wyników”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Witold Barcikowski, prezes MKS Rzemieślnik

 

Na zdjęciach: Wojciech Kuligowski (1); Zdzisław Naumowicz (Członek zarządu), Dawid Meyer (Trener), Wojciech Kuligowski (zawodnik), Zbigniew Zagórski (Członek zarządu), Oliwier Kubacki (zawodnik), Jakub Kozikowski (Zawodnik), Jerzy Sekuła (Członek zarządu) (2)

MKS Rzemieślnik
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Podnoszenie ciężarów


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.