Wydanie nr 18/2022, Wtorek 18.01.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Beatrycze, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Małgorzata, Zuzanna, Wenerand
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa groźne wypadki na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Dwa groźne wypadki na drogach powiatu – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Dotyczyły one m.in. usunięcia konarów zwisających nad jezdnią, pomocy innym służbom mundurowym oraz otwarcia mieszkania. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – śmietników i sadzy w przewodzie kominowym. Kilka interwencji dotyczyło dowozu starszych osób na szczepienie. Ratownicy obsłużyli miejsca dwóch wypadków drogowych.

 

 

 

 

Dwie osoby poszkodowane w wypadku w Królewie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 maja br. na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Królewo. O godz. 09.51 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch samochodów. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia, kierujący działaniem ratowniczym zastał wypadek dwóch samochodów - osobowego i dostawczego na DK22. Samochód osobowy marki Peugeot 206 znajdował się na poboczu drogi, natomiast samochód dostawczy marki Fiat Ducato blokował jeden pas ruchu. Dwie poszkodowane kobiety z pojazdu osobowego o własnych siłach wydostały się na zewnątrz pojazdu. Miały niewielkie obrażenia naskórka. Akumulatory w pojazdach zostały odłączone przez osoby postronne przed przybyciem JOP.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu kołowego na DK22 oraz udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, pulsoksymetria, badanie urazowe). Po dojeździe ZRM, strażacy przekazali osoby poszkodowane dla ratownictwa medycznego. Na miejsce zdarzenia przyjechał technik policyjny w celu oględzin. Ratownicy pomogli przy załadunku rozbitych samochodów na lawetę, usunęli resztki powypadkowe oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. Po wypisaniu karty kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakończyli działania, które trwały 2 godz. 14 min. W działaniach udział brało łącznie 7 ratowników.

 

 

 

 

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na DK55.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 9 maja br. na drodze krajowej nr 55 między Tragaminem a Martągiem. O godz. 19.14 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i 1 zastęp OSP Lasowice Wielkie. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia, kierujący działaniami ratowniczymi zastał wypadek samochodu osobowego na DK55. Samochód znajdował się w rowie na boku. Osoby poszkodowane (mężczyzna, kobieta i dwie dziewczynki) znajdowały się poza pojazdem.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego w miejscu zdarzenia. Na miejsce dojechał patrol policji. Ratownicy udzielili pomocy medycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, opatrunki, szyna Kramera). Na miejsce zdarzenia dojechał zastęp OSP Lasowice Wielkie oraz ZRM, któremu przekazano osoby poszkodowane. 11-letnia dziewczynka wraz z matką zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Pozostałe osoby, decyzją ratowników medycznych, pozostały na miejscu. Do miejsca zdarzenia dojechał technik policyjny w celu oględzin miejsca zdarzenia. Strażacy pomogli przy załadunku rozbitego samochodu na lawetę. Po usunięciu resztek powypadkowych, po 2 godz. 24 min. zakończono działania.

W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Lasowice Wielkie w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.