Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zaszczep się w punkcie Drive-Thru na parkingu Stadionu Gdańsk.

  • Wydanie nr 32/2023
  • 6 maja 2021, 08:35
  • UM Gdańsk
  • Wiadomości
Zaszczep się w punkcie Drive-Thru na parkingu Stadionu Gdańsk. fot. UM Gdańsk
Od środy, 5 maja br. na parkingu Stadionu Gdańsk (naprzeciw budynku AmberExpo) działa Punkt Szczepień Populacyjnych Drive-Thru przeciwko COVID-19.  Szczepienia wykonywane będą przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8 - 20.

 

- „Nie ma innego sposobu żebyśmy próbowali wrócić do normalność, niż masowe, powszechne szczepienia. We współpracy z samorządem województwa pomorskiego, ze spółkami szpitalnymi, z wojewodą Dariuszem Drelichem, a także z Narodowym Funduszem Zdrowia uruchamiamy kolejny, masowy punkt szczepień. Apeluję, aby wszyscy, którzy mogą, zaszczepili się jak najszybciej” – podkreślała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

 

 

 

 

Punkt funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego realizatorem jest Spółka COPERNICUS Podmiot Leczniczy w Gdańsku.

- „Cieszymy się bardzo, że Gdańsk dopisuje się do tych miast, gdzie Drive Thru jest dostępne dla pacjentów. W szybkim czasie, staraniem i wysiłkiem organizatorów stadionu, a także spółki Copernicus udało się dziś utworzyć taki punkt szczepień. To jest też świetna okazja, abyśmy zachęcili do szczepień masowych. W tym miejscu można dogodnie zaparkować, można skorzystać z punktu stałego w Amber Expo, albo właśnie z nowo otwartego Drive Thru” – mówił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

 

 

 

Jak się zapisać na szczepienie?

Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie, dzwoniąc pod nr telefonu 989 lub wchodząc https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

„Przy szpitalu tymczasowym, działa punkt szczepień, który codziennie szczepi ponad 1000 osób. Wychodząc naprzeciw potrzebom, jeszcze bardziej sprawnego punktu, organizacji, zapotrzebowaniu społecznemu i uproszczeniu procedur, oddajemy do dyspozycji punkt mobilny. Nasz plan jest taki, aby docelowo wyjeżdżał stąd jeden zaszczepiony pacjent na minutę” - mówi Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Spółki COPERNICUS.

Rejestracja na szczepienie jest również możliwa za pośrednictwem Infolinii Copernicus PL pod numerem telefonu (58) 727 01 40. Pod tym numerem można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień. Infolinia czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 8 – 20.

 

 

 

 

Jak funkcjonuje punkt szczepień?

Szczepienie w Punkcie Szczepień Populacyjnych Drive-Thru Stadion zlokalizowanym na parkingu Stadionu Gdańsk, będą wykonywane od poniedziałku do niedzieli, przez 12 godzin dziennie. Przygotowano w nim 4 stanowiska przeznaczone do szczepień. Punkt obsługiwać będzie personel Spółki COPERNICUS.

- „Praktyczne porady są bardzo istotne i potrzebne, dlatego nie przyjeżdżajcie godzinę wcześniej, wystarczy dziesięć minut przed wyznaczonym terminem. Po drugie miejcie ze sobą wypełnione ankiety, zróbmy to w domu, przyspieszy to procedurę. I po trzecie apelujemy do NFZ, do pana ministra Dworczyka, aby tych szczepionek było więcej niż trzysta dziennie. Przepustowość tego punktu pozwala, aby szczepić tysiąc osób dziennie, a na razie działamy na jedną trzecią możliwości. Chcielibyśmy jak najszybciej wyszczepić mieszkanki i mieszkańców Pomorza” – mówiła prezydent Dulkiewicz.

 

 

 

 

WAŻNE! Miej przy sobie wydrukowany i wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem do pobrania tutaj https://copernicus.gda.pl/gallery/e24d29127ea4c91972cff690e1e9c6e0/Kwestionariusz_wst%C4%99pnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_doros%C5%82ej_przeciw_COVID-19.pdf

 

 

 

 

Ze względów bezpieczeństwa i komfortu pacjentów, nie należy przyjeżdżać na szczepienie wcześniej niż 10 min przed wyznaczoną godziną. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust maseczką oraz zakazie posiadania zwierząt w pojazdach. Po przyjęciu szczepionki należy odczekać 20 minut na parkingu poszczepiennym.

 

 

 

 

Jak dotrzeć do Punktu Szczepień Drive-Thru Stadion?

Dojazd możliwy jest od ul. Marynarki Polskiej do Żaglowej lub od al. Macieja Płażyńskiego do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Znajduje się on na parkingu Stadionu Gdańsk, naprzeciw budynku AmberExpo.

 

 

 

 

Źródło: Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

UM Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.