Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wirtualne zajęcia z młodzieżą na temat używek.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 29 kwietnia 2021, 12:38
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Wirtualne zajęcia z młodzieżą na temat używek. fot. KPP Malbork
Pomimo panującej epidemii, policjanci prowadzą działania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. Tradycyjne spotkania zmieniły się w zdalne prowadzenie zajęć. We wtorek, w ramach programu „Używki – bilet w jedną stronę” mundurowi wirtualnie spotkali się z uczniami. Spotkanie dotyczyło problemów związanych z zażywaniem dopalaczy, alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz uświadomienie młodym ludziom, jaka może im grozić odpowiedzialność karna.

 

Malborskie policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną, spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi uchronić. W dobie panującej epidemii koronawirusa spotkania te mają wymiar wirtualny i zajęcia profilaktyczne mundurowe przeprowadzają za pomocą platformy internetowej.

 

 

 

 

W ramach programu „Używki – bilet w jedną stronę” we wtorek, 27 kwietnia br. policjantki spotkały się zdalnie z uczniami klas 7 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Malborku. Spotkanie miało przypomnieć młodym ludziom, jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu, zażywanie narkotyków oraz niewiadomego pochodzenia i składu dopalaczy. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych. Policjantki podczas swoich prelekcji posiłkowały się prezentacjami, w których obrazowo przedstawiły uczestnikom problem uzależnień oraz poinformowały o adresach instytucji, w których można szukać pomocy w takich przypadkach. Młodzież chętnie zadawała nurtujące ich pytania, na które policjantki starały się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.