Wydanie nr 224/2022, Piątek 12.08.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ambasadorzy EPAS z ZSP3 wzięli udział w wirtualnym Festiwalu Europejskim.

  • Wydanie nr 224/2022
  • 27 kwietnia 2021, 11:57
  • ZSP3 Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Ambasadorzy EPAS z ZSP3 wzięli udział w wirtualnym Festiwalu Europejskim. fot. ZSP3 Malbork
„Świat nie jest ani zły, ani dobry – jest taki, jakim Wy go uczynicie” – tymi słowami przywitała ponad setkę młodszych i starszych ambasadorów programu, Janina Ochojska. Po takim wstępie żaden z uczestników wirtualnego Festiwalu Europejskiego zorganizowanego przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie nie miał wątpliwości, że spotkanie będzie ważne i motywujące do dalszego działania.

 

Program spotkania trwającego w dniach 22 i 23 kwietnia br., w którym uczestniczyli również młodsi i starsi ambasadorzy EPAS (Szkoła - Ambasador Parlamentu Europejskiego) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku, po brzegi wypełniony był rozmowami i warsztatami skupionymi wokół tematyki młodzieżowego aktywizmu europejskiego, wykorzystania mediów społecznościowych w działaniach europejskich czy aktualnych inicjatywach Parlamentu Europejskiego. Rozpoczęte inspirującym wystąpieniem Janiny Ochojskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego, która odpowiadała na niejednokrotne trudne pytania młodych ludzi, spotkanie otworzyło przestrzeń do wymiany poglądów, doświadczeń i pomysłów szkół działających w programie EPAS.

 

 

 

 

- „Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w tak cennym doświadczeniu, którego efekty z pewnością przeniesiemy na nasze szkolne „podwórko” europejskie” - mówi Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku.

- „Spotkanie bardzo mi się podobało. Drugiego dnia festiwalu uczestniczyłam w warsztacie "Mobilność europejska - jak realizować tę wartość w praktyce, czyli o wymianach i studiach za granicą". Warsztat był bardzo ciekawy. Prowadzący mówił o różnych programach, które dofinansowują wymiany uczniowskie między szkołami na terenie Europy” - opowiada Marzena, jedna z uczestniczek. - „Zyskałam wiele nowych i pomocnych informacji”.

 

 

 

 

- „Z pierwszego dnia spotkania najbardziej zapamiętam rozmowę z panią Janiną Ochojską. Nie ukrywam, że jest ona dla mnie prawdziwą inspiracją i dzięki tej rozmowie zrozumiałam, iż każdy człowiek, nawet ten najmniejszy może zmienić świat. Szczególnie trafionym pomysłem organizatorów było połączenie nas, uczniów w mniejsze kilkuosobowe grupy. Mogliśmy w ten sposób poznać wielu ciekawych ludzi oraz zobaczyć, że każdego z nas łączy chęć zmiany i działania” - tak wyraża swoje spostrzeżenia Kinga, która również uczestniczyła w wirtualnym Festiwalu. - „Drugiego dnia spotkania uczestniczyłam w warsztacie „Mobilność europejska – jak realizować tę wartość w praktyce, czyli o wymianach i studiach za granicą”. Pan Mateusz Konieczny powiedział nam o możliwościach wyjazdu za granicę oraz samorozwoju. W życiu bym nie przypuszczała, że mogę nieść pomoc, aż na drugim końcu świata mając zaledwie 18 lat. Festiwal uświadomił mi jedno, nigdy nie można rezygnować ze swoich marzeń i zakładać, że jest się za słabym na ratowanie świata, ponieważ kilka miast dalej mieszkają ludzie tacy jak ja, chętni do działania i gotowi do pomocy. Może jedna jednostka nie da rady zmienić świata, ale to od nas samych zależy czy zachęcimy do tego innych”.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Jan Stawicki, dyrektor ZSP3 w Malborku

ZSP3 Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.