Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pola Nadziei - w niedzielę kwesta na ulicach miasta.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 23 kwietnia 2021, 11:51
  • Malborskie Centrum Wolontariatu
  • KulturaZapowiedzi
Malbork. Pola Nadziei - w niedzielę kwesta na ulicach miasta. fot. Malborskie Centrum Wolontariatu
Już po raz 24 odbędzie się akcja pod nazwą „Pola Nadziei”. W tym roku pod osłoną pandemii koronawirusa, ale wierzymy, że z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wspólnie osiągniemy to, co najważniejsze – komfort osób znajdujących się w hospicjach.

 

Historia „Pól Nadziei” sięga roku 1997, to właśnie wtedy odbyła się pierwsza akcja. Na przestrzeni lat program ewoluował, ale zamysł pozostał ten sam przez blisko ćwierć wieku. Podczas Pól Nadziei kwestujący wolontariusze zbierają środki na leczenie osób terminalnie chorych. Równolegle prowadzona jest akcja edukacyjna. Dzieci i młodzież uwrażliwiane są jakie potrzeby posiadają ludzie, którzy są pacjentami hospicjów.

- „Po raz kolejny w akcję włącza się Malborskie Centrum Wolontariatu. Na ulicach miasta wypatrujcie wolontariuszy ubranych na biało z niebieskimi identyfikatorami i puszkami” - mówi Robert Puczka z Malborskiego Centrum Wolontariatu. - „W zamian za datek otrzymacie żółtą naklejkę żonkila, która można przykleić na odzież i sygnalizować innym mieszkańcom, że warto wziąć udział w akcji”.

 

 

 

 

Jeżeli ktoś chciałby wziąć czynny udział w akcji, może zgłosić się do Malborskiego Centrum Wolontariatu. Zgłoszenia na wolontariuszy podczas Pól Nadziei 2021 przyjmowane są pod numerem telefonu 574 110 505.

 

 

 

W tym roku akcje towarzyszące głównie odbywać się będą on-line. Program znajdziecie pod adresem http://www.polanadziei.pl/program/ Wirtualna puszka udostępniona jest pod adresem https://hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazał: Robert Puczka, Malborskie Centrum Wolontariatu

Malborskie Centrum Wolontariatu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.