Wydanie nr 37/2023, Poniedziałek 6.02.2023
imieniny: pokaż (6 imion)Dorota, Leon, Paweł, Leona, Amanda, Zdziewit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. IV LO prowadzi nabór do I klasy sportowej o profilu piłka nożna.

Malbork. IV LO prowadzi nabór do I klasy sportowej o profilu piłka nożna. fot. Henryk Pawłowski
IV LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku z klasami sportowymi prowadzi nabór do I klasy o profilu piłka nożna.

 

W klasach sportowych IV LO w Malborku prowadzone jest m.in. profesjonalne szkolenie uczniów na etapie trenowania specjalistycznego, a także scouting młodych zawodników z powiatów malborskiego, nowodworskiego, sztumskiego, tczewskiego, starogardzkiego i gdańskiego. Szkoła promuje najlepszych uczniów spośród grupy treningowej w celu kontynuowania kariery sportowej.

 

 

 

 

W klasach sportowych zawodnicy i zawodniczki szkoleni są pod kątem technicznym, taktycznym i motorycznym.

- „Rozwijamy mentalność uczniów poprzez spotkania zespołowe, grupowe oraz indywidualne. Organizujemy turnieje halowe oraz boiskowe o wymiarze wojewódzkim i makroregionalnym, a także dodatkowe mecze kontrolne z silnymi przeciwnikami” - informuje Henryk Pawłowski, trener koordynator klas sportowych. - „Organizujemy obozy sportowe zimowe lub letnie, wyjazdy na mecze I reprezentacji Polski, reprezentacje młodzieżowe mężczyzn i kobiet, a także przygotowujemy dodatkowo uczniów do zawodów sportowych piłki nożnej oraz organizujemy kursy sędziowskie dla uczniów”.

Jako swoje największe sukcesy sportowe szkoła wskazuje Mistrzostwo województwa pomorskiego w piłce nożnej 6-osobowej, Mistrzostwo województwa pomorskiego w piłce nożnej halowej, II miejsce w turnieju makroregionalnym „Malbork Cup” oraz zwycięstwo w turnieju ogólnopolskim „Tatry Cup”.

 

 

 

 

Jak informuje Henryk Pawłowski, testy sprawności specjalnej i ukierunkowanej odbędą się w dniach 8 i 10 czerwca br. w Malborku na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w godz. 10-13. Kolejność testów przedstawia się następująco:

  1. Szybkość.

  2. Próba mocy (skok w dal z miejsca).

  3. Technika specjalna (prowadzenie piłki).

  4. Technika specjalna (strzał).

  5. Gra selekcyjna.

- „Powyższe testy poprzedzone będą Otwartą Konsultacją kandydatów w dniu 6 maja br. w godz. 11-13 na w/w stadionie, na którym zostanie przeprowadzony pokazowy trening piłkarski uczniów i uczennic z klasy drugiej wraz zajęciami bramkarskimi” - informuje Henryk Pawłowski. - „Na tym spotkaniu zostaną przedstawione główne aspekty dotyczące edukacji i szkolenia przedstawione przez kadrę szkoleniową”.

 

 

 

 

Informację, prezentację i zdjęcia przekazał: Henryk Pawłowski, trener koordynator klas sportowych

 

Henryk Pawłowski
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.