Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bóbr uwięziony w wodnej elektrowni – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

Bóbr uwięziony w wodnej elektrowni – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Dotyczyły one m.in. uwięzionego bobra na terenie elektrowni wodnej, a także próby samobójczej. Kilka interwencji dotyczyło rozwożenia maseczek dla mieszkańców. Strażacy wyjeżdżali do 9 pożarów – traw, śmieci, śmietnika i samochodu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Wprowadzane zasady bezpieczeństwa i obostrzenia służą przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Malborscy policjanci codziennie kontrolują, czy mieszkańcy się do nich stosują. Wobec osób naruszających nakazy i zakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów karnych, skierowaniem wniosków do sądu lub pouczeniem. Policjanci apelują o rozsądek, odpowiedzialność i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

 

 

 

 

Wypadek na DK22 za Starym Polem.

Do zdarzenia doszło w wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia br. na drodze krajowej nr 22 za miejscowością Stare Pole. O godzinie 13.34 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym auta osobowego. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia dowodzący akcją ratowniczą zastał samochód osobowy marki Toyota Celica, który znajdował się na prawym boku pojazdu w przydrożnym rowie po uderzeniu w przepust drogowy. Poszkodowana była jedna osoba - to kierowca, który podróżował sam i o własnych siłach opuścił pojazd przed przybyciem JOP.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Na czas trwania akcji ratunkowej w tym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, który uskarżał się na ból pleców (wsparcie psychiczne, kołnierz ortopedyczny, termoizolacja, badanie fizykalne), po czym wypisali kartę indywidualną ratownika medycznego. Na miejsce zdarzenia przyjechał zastęp OSP Stare Pole i ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. ZRM udzielił medycznych czynności ratunkowych poszkodowanemu i odjechał z nim do szpitala. Strażacy pomogli w załadunku rozbitego pojazdu na lawetę, a po usunieciu resztek powypadkowych z jezdni zakończyli działania, które trwały 3 godz. 11 min. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników i zastęp OSP Stare Pole w sile 4 ratowników.

(oglądaj na https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32992,dk22-mezczyzna-trafil-do-szpitala-po-wypadku-za-st)

 

 

 

 

Bóbr uwięziony w wodnej elektrowni.

W środę, 7 kwietnia br. o godzinie 08.29 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o uwięzionym bobrze na terenie elektrowni wodnej Rakowiec w Malborku. Zadysponowano 1 zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastano patrol Straży Miejskiej próbujący zlokalizować uwięzionego bobra.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy w woderach przeszukiwali basen wyrównawczy o głębokości około 1,5 m. Zlokalizowali bobra i odłowili zwierzę przy pomocy sieci do odłowu zwierząt, po czym wypuścili w bezpiecznym miejscu. W działaniach, które trwały 1 godz. 46 min. udział wzięło łącznie 4 ratowników.

 

 

 

 

Policyjne kontrole przestrzegania reżimu sanitarnego.

Policjanci z malborskiej komendy codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy oraz osoby odwiedzające nasz powiat stosują się do obowiązujących przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego w miejscach publicznych. Weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze podczas codziennych patroli z innymi służbami sprawdzają placówki handlowe, obiekty gastronomiczne, hotele, siłownie i kluby fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze w sytuacjach zgłaszanych im naruszeń obowiązującego reżimu sanitarnego oraz gdy w trakcie służby zaobserwują, że dochodzi do łamania prawa w tym zakresie podejmują interwencje.

 

 

 

 

Policjanci zwracają uwagę, że za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 1 tys. zł. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.
Policja przypomina również, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 5 tys. zł albo też kara pieniężna w wysokości do 30 tys. zł nakładana przez sanepid.
Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.