Wydanie nr 137/2021, Poniedziałek 17.05.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Mimo zakazu, prowadził zajęcia fitness.

  • Wydanie nr 137/2021
  • 9 kwietnia 2021, 09:54
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 6 komentarzy
Malbork. Mimo zakazu, prowadził zajęcia fitness. fot. KPP Malbork
W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju malborscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu prowadzą wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze z inspektorami sanitarnymi skontrolowali siłownie i kluby fitness. Podczas kontroli sprawdzano czy obiekty te działają wbrew zakazowi. Wynikiem tych sprawdzeń było sporządzenie przez policjantów wniosku o ukaranie do sądu na właściciela jednego tego typu lokalu, w którym wbrew obowiązującym przepisom prowadzono zajęcia. Postępowanie w tym zakresie wszczęli również inspektorzy sanitarni. Policja przypomina, że za łamanie obowiązujących nakazów i zakazów grozi mandat w wysokości 1 tys. zł. Karę administracyjną w wysokości od 5 do 30 tys. zł może nałożyć też sanepid.

 

W ostatnich dniach policjanci z malborskiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Mundurowi wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku szczególnie skupili się na skontrolowaniu siłowni i klubów fitness na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy w tego typu lokalach przestrzegany jest zakaz prowadzenia działalności poza przygotowaniami zawodników uprawiających sporty olimpijskie.

 

 

 

Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili, że pomimo wprowadzonych obostrzeń właściciel obiektu nadal prowadził swoją działalność. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Odrębne postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte przez inspektorów sanitarnych. Policjanci pouczali właścicieli i organizatorów o konieczności przestrzegania obowiązujących ograniczeń i przypominali, że łamanie obowiązujących przepisów wiąże się z nałożeniem sankcji karnych. Może to być mandat karny w wysokości 1 tys. zł lub kara administracyjna w postaci grzywny od 5 do 30 tys. zł.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Baba
Baba 11.04.2021, 22:14
Policja niech się lepiej zajmie zlokalizowaniem tego smrodu gnojówki bo dziś na dworze aż mnie rwało na wymioty. Co za ku***a śmierdzące miasto!
Paweł
Paweł 10.04.2021, 09:41
Uważam że policja wiele lat pracowała na odbudowanie reputacji i renomy. Uważam iż ostatnimi laty nawet im się to udawało i zawód ten cieszył się sporym szacunkiem. Roboli to co do nich należy... Ale teraz gdy to wszytko wróci kiedyś w końcu do normy to między innymi na nich zostanie zepchnięty pewien niesmak. Po komunie też ukarali tych co strzelali zamiast tych co wydali rozkaz.
Ha ha ha.
Ha ha ha. 09.04.2021, 23:18
Może by tak milicyjne pieski do okolicznych kościółków zajrzały w niedzielne przedpołudnia ? Tam znajdują się prawdziwe wylęgarnie coronawirusa.
KAT.
KAT. 09.04.2021, 12:12
Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, wobec czego wszelkie PISowskie ustawy i milicyjne represje są niezgodne z polską Konstytucją. Kiedyś poniesiecie za to odpowiedzialność karną.
Krzyżak
Krzyżak 09.04.2021, 18:02 (odpowiedź do KAT.)
OBY !
Prałat
Prałat 09.04.2021, 12:31 (odpowiedź do KAT.)
Policja kieruje wnioski o ukaranie do sądów a sądy masowo przyznają rację przedsiębiorcom. Zgodnie z prawdziwie obowiązującym prawem. Przecież policjanci mogą działać tylko zgodnie i w granicach prawa. Co więc z karaniem ich za działania bezprawne?