Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Jaką nazwę będzie nosiła Nowa Wyspa na Zalewie Wiślanym? Nowe terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Trwają prace związane z budową sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym. Finalnie ma być przeznaczona na rezerwat dla ptaków, a powstać ma z piasku wydobywanego przy okazji pogłębiania kanału żeglugowego. Wyspa ma mieć 181 hektarów powierzchni.

Internauci zdecydowali że nosić będzie nazwę

Estyjska

 

Estyjska wyprzedziła Bursztynową i Rukwiel. Teraz rozpocznie się procedura formalna. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zwróci się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, by nadało zwycięską nazwę nowopowstającym terytoriom Rzeczypospolitej.

Przypomnijmy, że ogólnopolski konkurs na wyłonienie nazw dla nowych wysp powstających na Zalewie Wiślanym i Szczecińskim przeprowadziło Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W głosowaniu wzięło udział 21 912 osób.

Zwycięska nazwa wyspy na Zalewie Wiślanym to wyspa Estyjska, na którą zagłosowały 9984 osoby. Na podium znalazły się też Bursztynowa (8391 głosów) i Rukwiel (1853 głosy).

Estyjska – pochodzi od średniowiecznej nazwy Zalewu Wiślanego

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Adam Trochimiuk
Adam Trochimiuk 28.04.2021, 08:54
Gdyby Jan Paweł II nadal żył to nie pozwoliłby na budowę tego juden-przekopu, który zniszczył naturę Mierzei Wiślanej.
Nemo
Nemo 02.04.2021, 19:58
Skoro nowe terytorium to do kogo należy obecnie? Czyżby Zalew Wiślany (częściowo) nie należy do Polski?. Tak tylko się pytam.