Wydanie nr 137/2021, Poniedziałek 17.05.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Przed świętami wzmożone kontrole policjantów i pracowników sanepidu.

  • Wydanie nr 137/2021
  • 2 kwietnia 2021, 07:46
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 4 komentarze
Malbork. Przed świętami wzmożone kontrole policjantów i pracowników sanepidu. fot. KPP Malbork
Pomimo że jesteśmy w stanie epidemii i w placówkach handlowych obowiązują limity osób, jak co roku przed świętami Wielkanocnymi w tych miejscach pojawiają się tłumy ludzi, czyniących przygotowania do uroczystych obchodów. W okresie przedświątecznej gorączki często zapominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Dlatego też mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i wraz z pracownikami sanepidu prowadzą wzmożone kontrole sklepów pod kątem przestrzegania obowiązujących limitów, zaleceń oraz obostrzeń sanitarnych.

 

Okres przedświąteczny to czas gorączki związanej z zakupami, kiedy w sklepach pojawia się dużo więcej klientów niż zwykle. Funkcjonariusze z malborskiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W związku z wysoką zachorowalnością, policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Funkcjonariusze wraz z pracownikami sanepidu sprawdzają, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do podstawowych obostrzeń, tj. obowiązek zasłaniania ust i nosa, czy oznakowanie w sklepach jest prawidłowe, dostępność środków do dezynfekcji rąk oraz liczbę osób jednocześnie przebywających w danym obiekcie.

 

 

 

 

Pouczenie dostało 70 osób.

W ostatnim tygodniu policjanci skontrolowali kilkanaście obiektów handlowo-usługowych. Malborscy mundurowi w ciągu tygodnia, za nieprzestrzeganie nakazu zakrywania ust i nosa pouczyli 70 osób, nałożyli 50 mandatów karnych oraz skierowali 13 wniosków do sądu o ukaranie za to wykroczenie.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 1 tys. zł lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

 

 

 

 

Pamiętajmy, że stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i przestrzeganie obostrzeń sanitarnych pozwoli nam w zdrowiu cieszyć się urokiem nadchodzących świąt.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
mieszkaniecMalborka
mieszkaniecMalborka 02.04.2021, 20:47
Trzeba zacząć od personelu marketów którzy siedzą przy kasach z odkrytymi nosami jak również przy stoiskach mięsnych w E.Leclerc i Intermarche ,jak również pracownice przy sprzedaży pieczywa.Sanepit nie reaguje na ten stan .Ochroniarze sklepów powinni zwracać uwagę na osoby nie przestrzegające prawidłowo noszonych maseczek .Jak również w każdym sklepie jest kierownik i powinien odpowiadać za przestrzeganie przepisów w tym względzie.Kontrole powinne być częściej nie tylko przed świętami..W Biedronce na Piaskach wogóle pracownice mają odkryte nosy w maseczkach. nie są przestrzegane odstępy przy kasach.
Jan
Jan 03.04.2021, 09:04 (odpowiedź do mieszkaniecMalborka)
Powiem krótko Ty konfidencie
Dr Prozak.
Dr Prozak. 02.04.2021, 14:40
94% spraw założonych w sądach przez Sanepid i policję, związanych z ukaraniem za nieprzestrzeganie rządowych rozporządzeń covidowych, zostało uznanych za niezgodne z polską Konstytucją i zostały oddalone, jako bezprawne. Dlatego proszę nie oszukiwać i straszyć polskiego podatnika bezprawnymi represjami aparatu władzy. Wystarczy zdrowy rozsądek obywatele, do czasu gdy władza nie ogłosi stanu wyjątkowego, zgodnie z Konstytucją.
Krzyżak
Krzyżak 02.04.2021, 10:36
Wy naprawdę nie macie ważniejszych problemów. Niż chodzenie po sklepach i zawracanie dupy klientom