Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu osobówek na Wałowej.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 17 na ulicy Wałowej w Malborku. W wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

 

W środę, 31 marca br. o godzinie 17.01 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o zderzeniu 3 aut osobowych na ulicy Wałowej w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wypadek z udziałem trzech samochodów osobowych - Renault Clio,  Toyota Aigo oraz Audi A3. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu. W jednym z samochodów biorących udział w zdarzeniu znajdowała się poszkodowana kobieta (przytomna, rana twarzy). 6 osób, pozostali uczestnicy wypadku znajdowało się poza pojazdami. Nie mieli obrażeń. Ruch w tym miejscu na czas trwania akcji ratunkowej obywał się wahadłowo

- „Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na odcinku drogi krajowej oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach” - informuje dyżurny SKKP w Malborku. - "Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie (wsparcie psychiczne, opatrunek), po czym przekazali ją pod opiekę ZRM". 

 

 

 

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od asp. Sylwii Kowalewskiej, oficera prasowego KPP w Malborku wynika, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Wałowej z Akacjową. Wszyscy kierowcy jechali w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego. Pierwszy jechał osobowy Renault, za nim jechała Toyota Aigo, a na końcu Audi A3 kierowane przez 19-letniego mężczyznę. Kierowca Renault chcąc skręcić w ulicę Akacjową, zatrzymał się i  to samo zrobiła kierująca Toyotą. Jednak kierowca Audi nie zachował ostrożności i uderzył w stojący przed nim samochód. W wyniku tego zderzenia Toyota uderzyła w Renault. Kobieta z Toyoty z obrażeniami została przetransportowana do szpitala.

 

 

 

 

Strażacy na czas trwania akcji wprowadzili ruch wahadłowy. Po zepchnięciu uszkodzonych pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych i usunięciu resztek powypadkowych na pobocze, po 1 godz. 42 min. zakończyli działania, w których udział brało łącznie 7 ratowników.

 

 

 

 

Informacji udzielili: dyżurny SKKP Malbork oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gosc
gosc 03.04.2021, 13:06
Pewnie ten 19 latek jechał jak wariat. ledwo dostał prawko a już się popisywał