Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uruchomiono trzeci punkt szczepień przeciw COVID-19.

Malbork. Uruchomiono trzeci punkt szczepień przeciw COVID-19. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Powiat malborski wyznaczył trzeci punkt szczepień przeciw chorobie COVID-19 na terenie Malborka. To odpowiedź starosty malborskiego i Zarządu Powiatu Malborskiego na zapowiedziane przez premiera Polski przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień.

 

Informacja o przyspieszeniu i usprawnieniu szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce została przedstawiona przez premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek, 30 marca br. Powiat malborski wystosował natychmiast pismo do wojewody pomorskiego, w którym powiadomił o gotowości uruchomienia kolejnego punktu służącego do szczepień populacyjnych.

- Sprawę szczepień mieszkańców powiatu malborskiego traktujemy priorytetowo, dlatego od razu przystąpiliśmy do wyznaczenia kolejnego punktu. Będzie on zlokalizowany w byłym już internacie szkolnym przy ulicy 500-lecia 23 - mówi Piotr Szwedowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Malborskiego. - Poinformowaliśmy już o tym wojewodę pomorskiego, czekamy teraz na decyzję Narodowego Funduszu Zdrowia, która oficjalnie zatwierdzi tę lokalizację. Myślę, że jesteśmy pierwszym samorządem powiatowym na Pomorzu, który zareagował tak szybko.

 

 

 

 

Samorząd powiatowy przez swoją spółkę Powiatowe Centrum Zdrowia, zarządzającą malborskim szpitalem, wyznaczył wcześniej dwa punkty szczepień. Pierwszy tzw. węzłowy mieści się na terenie lecznicy przy ulicy Armii Krajowej. Drugi punkt znajduje się w przychodni PCZ przy ulicy Konopnickiej.

- Dzięki rozszerzeniu działalności punktu w szpitalu węzłowym oraz stworzeniu trzeciego punktu przy ulicy 500-lecia będziemy mogli wykonywać 500 szczepień dziennie. Jesteśmy gotowi, mamy infrastrukturę i przeszkolony personel. Aby zgodnie z zapowiedzią premiera przyspieszyć proces szczepień, potrzeba jeszcze zwiększenia dostaw szczepionek. Czekamy na to, wtedy od razu przystąpimy do procesu masowych szczepień - zapowiada Mirosław Czapla, starosta malborski.

 

 

 

 

Zgodnie z wtorkową zapowiedzią pełnomocnika rządu ds. szczepień, w kwietniu do Polski ma trafić około 5 milionów dawek szczepionki przeciw chorobie COVID-19. Producenci mają deklarować, że będzie ich nawet 7 milionów.

- „Wierzę, że w przyszłym miesiącu kolejna, duża część mieszkańców powiatu malborskiego będzie mogła skorzystać ze szczepionki. Wiem, że wielu mieszkańców wciąż czeka na taką możliwość. Robimy wszystko, by system szczepień na terenie powiatu malborskiego funkcjonował jak najsprawniej - mówi Piotr Szwedowski.

 

 

 

 

Informacja prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

 

 

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Fiona
Fiona 08.04.2021, 21:43
To jest chyba jakaś żenada proszę opisać jak idą szczepienia przeciw covid ile jest mieszkańców w Malborku czy wszyscy 70+ są już zaszczepieni w całej Polsce to może i szczepienia przyspieszają ale u nas to nic sie nie dzieje w sprawie szczepień
Nemo
Nemo 31.03.2021, 15:14
Tytuł "Malbork. Uruchomiono trzeci punkt szczepień przeciw COVID-19." Informacja jak w TVPiS. Kłamstwo na pierwszej stronie. Nie ładniej by było "Planujemy otwarcie trzeciego punktu itd."DORI
DORI 01.04.2021, 17:06 (odpowiedź do Nemo)
Za dużo oglądasz wypocin w TVPiS
Nemo
Nemo 09.04.2021, 20:41 (odpowiedź do DORI)
Chyba redaktorzy z tego reklamowego portalu