Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruszyły pierwsze szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych w naszym powiecie.

Ruszyły pierwsze szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych w naszym powiecie. fot. KPP Malbork
Po służbie zdrowia i nauczycielach w końcu przyszedł czas na szczepienie kolejnej grupy zawodowej – służb mundurowych, których codzienna praca ukierunkowana jest na niesienie pomocy społeczeństwu w dobie koronawirusa. Dzięki temu praca wszystkich funkcjonariuszy nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zachorowania na SARS-CoV-2. W czwartek, 25 marca br. szczepieniu poddani zostali pierwsi funkcjonariusze policji z województwa pomorskiego. W tym tygodniu rozpoczęły się dalsze szczepienia.

 

W pierwszej kolejności szczepieniu na koronawirusa zostały poddane osoby zakwalifikowane do grupy 0, czyli najbardziej narażone na zakażenie. Szczepiono pracowników szeroko pojętej ochrony zdrowia, a wśród nich m.in. personel medyczny, pracowników ośrodków pomocy społecznej czy studentów kierunków medycznych. Później przyszedł czas na populacyjne szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsi zaszczepieni zostali pacjenci 70+, później dołączyli nauczyciele. Od tygodnia trwają zapisy na szczepienia dla osób z roczników 1957-1961. Nadal mogą się również rejestrować osoby z roczników 1952-1956, które dotychczas tego nie zrobiły. W końcu przyszedł czas na mundurówkę. Oprócz policjantów, do szczepień przystąpili również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej/Gminnej.

 

 

 

 

Kiedy rozpoczną się szczepienia przeciwko COVID-19 w poszczególnych jednostkach na terenie naszych powiatu malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego? Ilu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych zdecydowało się na szczepienie? Jak długo potrwa proces szczepienia? Gdzie będzie odbywało się szczepienie? Z tymi i podobnymi pytaniami redakcja TvRegionalna24.pl zwróciła się do służb mundurowych na terenie naszego regionu.


 

 

 

Powiat malborski.

We wtorek, 30 marca br. od wczesnych godzin porannych w szpitalu węzłowym w Malborku rozpoczął się proces szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 z powiatów malborskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i nowodworskiego. W naszym regionie chęć zaszczepienia zadeklarowało ponad 800 funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej/Gminnej. Stanowi to ponad 90% wszystkich mundurowych. Policja jest formacją koordynującą proces szczepienia wszystkich służb mundurowych.

Jak informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku, szczepienia będą odbywały się zgodnie z ustalonym przez KWP w Gdańsku harmonogramem, a cały proces ma zamknąć się w ciągu 8 tygodni. Szczepienia są dobrowolne i każdy funkcjonariusz podejmuje indywidualną decyzję, która nie ma żadnego wpływu na dalszą służbę.

- „Pierwszym funkcjonariuszem, który przyjął dawkę szczepionki był Komendant Powiatowy Policji w Malborku, podinsp. Dariusz Zeler” - informuje asp. Sylwia Kowalewska. - „W ten sposób szef malborskiego garnizonu dał przykład, że w tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest właśnie przyjęcie szczepionki, dzięki której możemy uchronić siebie oraz swoje rodziny przed zarażeniem koronawirusem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie są z tym związane”.

 

 

 

 

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od mł. asp. Adama Nosko, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku wynika, że planowane szczepienia funkcjonariuszy Straży Pożarnej, pracowników cywilnych oraz druhów OSP z terenu powiatu malborskiego rozpoczną się w środę, 31 marca br. w uzgodnionym punkcie szczepień w Malborku.

- „Planowanym szczepieniom zostanie poddanych 100 osób. Szczepienie jest w pełni dobrowolne” - informuje mł. asp. Adam Nosko.

 

 

 

 

Powiat nowodworski.

Mł. kpt. Jakub Czaplicki z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim poinformował, że nie jest jeszcze znana konkretna data szczepienia. Najprawdopodobniej pierwsze szczepienia będą miały miejsce po Świętach Wielkanocnych.

- „Na szczepienie zdecydowało się 22 funkcjonariuszy, natomiast z pracowników cywilnych nikt nie wykazał chęci zaszczepienia” - informuje mł. kpt. Jakub Czaplicki. - „Szczepienia będą odbywały się w Malborku, nieznana jest długość tego procesu. Szczepienia są dobrowolne, jeżeli ktoś nie wyrazi chęci zaszczepienia, nie będą podejmowane w stosunku do niego żadne kroki mające na celu zmianę zdania. Brak chęci otrzymania szczepionki nie skutkuje żadnymi konsekwencjami”.

 

 

 

 

Jak informuje mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim szczepienia funkcjonariuszy się 30 marca br. i potrwają kilka tygodni.

- „Do szczepień przystąpiła zdecydowana większość policjantów. Nie ma mowy o namawianiu osób, które na chwilę obecną się nie zdecydowały na szczepienia, jest to dobrowolna chęć. Osoby te, cały czas się zastanawiają. Szczepienia prowadzone są w Malborku” - informuje mł. asp. Joanna Słowik.

 

 

 

 

Powiat sztumski.

Mł. ogn. Piotr Spiżewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie poinformował, że planowane szczepienia funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz druhów OSP z terenu powiatu sztumskiego odbędą się w środę, 31 marca br. w uzgodnionym

punkcie szczepień w Malborku.

- „Planowanemu szczepieniu zostanie poddanych 68 osób. Szczepienie jest w pełni dobrowolne” - informuje mł. ogn. Piotr Spiżewski.

 

 

 

 

Oficer prasowy KPP w Sztumie, st. sierż. Paweł Łyko przekazał informację, że szczepienia funkcjonariuszy policji z powiatu sztumskiego rozpoczęły się we wtorek, 30 marca br.

- „Szczepi się znaczna większość mundurowych” - informuje st. sierż. Paweł Łyko. - „Szczepienia mają potrwać kilka tygodni i odbywają się na terenie szpitala w Malborku”.

 

 

 

 

Zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.