Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

4 osoby trafiły do szpitala po uderzeniu osobówki w drzewo - weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 8 marca 2021, 09:57
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
4 osoby trafiły do szpitala po uderzeniu osobówki w drzewo - weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 9 interwencji. Dotyczyły one m.in. martwych łabędzi w rzece Nogat, otwarcia mieszkania, a także pomocy innym slużbom ratunkowym. Ratownicy usunęli plamę oleju z jezdni oraz pomogli w transporcie starszych osób na szczepienie przeciw koronawirusowi. Strażacy wyjeżdżali do 3 pożarów – samochodu osobowego, trawy oraz sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego z udziałem pojazdu osobowego.

 

 

 

Martwe łabędzie w rzece Nogat.
W czwartek, 4 marca br. o godzinie 08.45 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o martwych łabędziach w rzece Nogat w pobliżu śluzy Szonowo. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z łodzią z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził kilka martwych ptaków (łabędzi) znajdujących się przy brzegu. Zastęp płynący łodzią do miejsca zdarzenia odnotował kilkanaście martwych łabędzi na odcinku około 1 kilometra.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy w pełnym zabezpieczeniu (ubrania ochronne, rękawice i maski) z łodzi przy użyciu bosaków sprowadzili martwe ptaki na brzeg rzeki. Tam zwierzęta zostały przekazane pracownikom Powiatowego Inspektoratu Weterynarii celem pobrania próbek i dezynfekcji. Po zdezynfekowaniu zwierząt i pobraniu próbek, Powiatowy Lekarz Weterynarii przekazał zabezpieczone martwe ptaki przedstawicielowi Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie, który zobowiązał się do przekazania martwych łabędzi do utylizacji. W działaniach, które trwały 3 godz. 55 min. udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 6 ratowników.
(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32753,malbork-martwe-labedzie-w-nogacie)

 

 

 

Wypadek drogowy w Cisach.
Do zdarzenia doszło w piątek, 5 marca br. O godzinie 21.38 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej prowadzącej z miejscowości Kraśniewo do Cis. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Stogi. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano wypadek drogowy samochodu osobowego. Z uzyskanych informacji okazało się, że na łuku drogi Opel Corsa uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Pojazdem łącznie podróżowało pięć osób. Cztery osoby samodzielnie opuściły pojazd i medycznych czynności ratunkowych udzielał im obecny na miejscu ZRM. Kobieta, która kierowała autem, pozostała w pojeździe. Była przytomna, uskarżała się na ból klatki piersiowej i lewej nogi. Droga w tym miejscu była zablokowana.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Ratownicy wykonali dostęp  do kierującej kobiety i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po ewakuacji kobiety z pojazdu, przekazano ją pod opiekę ZRM. Decyzją ZRM na miejsce zdarzenia został zadysponowany LPR, który przetransportował kobietę do szpitala. 3 osoby podróżujące tym samochodem zostały zabrane przez PRM do szpitali. Jedna z osób poszkodowanych nie wymagała dalszej hospitalizacji.
Mundurowi przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zebrał ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 18-latka kierująca Oplem, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Oprócz kierującej Oplem podróżowało 4 pasażerów w wieku 17- 19 lat. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującej, które wykazało, ze była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali 18-latce prawo jazdy. Teraz śledczy na podstawie zebranej dokumentacji szczegółowo będą wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.
Strażacy po dojeździe lawety na miejsce zdarzenia, pomogli w załadunku pojazdu. Po usunięciu resztek powypadkowych i sorpcji płynów eksploatacyjnych zakończono działania, które trwały 2 godz. 42 min. W akcji łącznie brało udział 13 ratowników, 4 policjantów i 7 ratowników medycznych.

 

 

 

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Zimowa aura powróciła na drogi malborskiego powiatu. Zwłaszcza w godzinach wieczorowo-nocnych drogi są oblodzone, co wymusza na kierowcach zachowanie szczególnej ostrożności i zmianę techniki jazdy. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz skupienie swojej uwagi na tym, co dzieje się na jezdni, przekłada się wprost na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

 

 

 

Pożar osobówki w Ząbrowie.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 marca br. O godzinie 16.03 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Ząbrowo. Na miejsce zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Malbork i zastęp z OSP Ząbrowo. Po dojeździe zastępów do miejsca zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego marki Citroen.
Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru i odłączeniu akumulatora w pojeździe, ratownicy przeszukali pojazd i wykluczyli nowe zarzewia pożaru. W wyniku oddziaływania promieniowania cieplnego nadpaleniu uległy drzwi wejściowe pobliskiego sklepu spożywczego. W działaniach, które trwały 1 godz. 15 min. wzięło udział łącznie 10 ratowników.
Informację przekazali: Dyżurny SKKP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork
Zdjęcia: KP PSP Malbork

 

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.