Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Martwe łabędzie w Nogacie.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 5 marca 2021, 09:30
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Martwe łabędzie w Nogacie. fot. KP PSP Malbork
Do tragicznego w skutkach odkrycia doszło w czwartkowy poranek. W pobliżu śluzy Szonowo w rzece Nogat znajdowało się kilkanaście martwych łabędzi.

 

W czwartek, 4 marca br. o godzinie 08.45 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o martwych łabędziach w rzece Nogat w pobliżu śluzy Szonowo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z łodzią z JRG Malbork. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził kilka martwych ptaków (łabędzi) znajdujących się przy brzegu. Na miejscu obecni byli Powiatowy Lekarz Weterynarii wraz z pracownikami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz przedstawiciel Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie. Zastęp płynący łodzią do miejsca zdarzenia odnotował kilkanaście martwych łabędzi na odcinku około 1 kilometra.

 

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy w pełnym zabezpieczeniu (ubrania ochronne, rękawice i maski) z łodzi przy użyciu bosaków sprowadzili martwe ptaki na brzeg rzeki. Tam zwierzęta zostały przekazane pracownikom Powiatowego Inspektoratu Weterynarii celem pobrania próbek i dezynfekcji. Strażacy wyłowili łącznie 20 martwych ptaków. Po zdezynfekowaniu zwierząt i pobraniu próbek, Powiatowy Lekarz Weterynarii przekazał zabezpieczone martwe łabędzie przedstawicielowi Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie, który zobowiązał się do przekazania ptaków do utylizacji.

 

 

 

 

W działaniach, które trwały prawie 4 godziny udział brały dwa zastępy JRG Malbork w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wiemwidzialem
Wiemwidzialem 13.03.2021, 11:11
No dobra jakieś wnioski, bo osobiście widziałem w tym samym czasie martwe labedzie na plaży w sztutowie, to musi być powiazane