Wydanie nr 335/2022, Czwartek 1.12.2022
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W gminie Miłoradz pomogą najmłodszym świadomie wybrać ścieżkę kariery zawodowej.

W gminie Miłoradz pomogą najmłodszym świadomie wybrać ścieżkę kariery zawodowej. fot. UG Miłoradz
Gmina Miłoradz zainaugurowała działania mające na celu wsparcie najmłodszych mieszkańców w zakresie planowania kariery zawodowej, działań wychowawczych i podnoszenia umiejętności niezbędnych na rynku pracy. Początkiem tych działań jest podpisana umowa o współpracy z Pomorską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku.

 

Umowa partnerska dotyczy podejmowania wspólnych przedsięwzięć promujących ideę świadomego wyboru kariery zawodowej oraz kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb rynku pracy, a także współdziałania stron przy realizacji zadań z zakresu wychowania i kształcenia młodzieży często zaniedbanej wychowawczo, niedostosowanej społecznie i wymagającej intensywnego oddziaływania opiekuńczo-wychowawczego.

- „Dzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający, dynamiczny i trzeba na bieżąco reagować na gospodarcze przemiany. Chcemy, aby nasza młodzież po ukończeniu szkoły była przygotowana na czekające ją wyzwania zawodowe - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Dzisiejszy rynek pracy to również wspaniałe perspektywy i szanse, ale trzeba wiedzieć, jak je wykorzystać, a także dokonać właściwych wyborów, stosownie do indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie wiele korzyści młodzieży i ułatwi im start w dorosłość.

 

 

 

 

Sygnatariuszami umowy o współpracy są wójt gminy Miłoradz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu Marcin Szesza, prezes stowarzyszenia Młodzi dla Żuław Anna Celiowska-Nietrzebka, a także Anna Staniewicz, wojewódzki komendant OHP w Gdańsku.

Strony zadeklarowały chęć pozyskania środków zewnętrznych, będących w dyspozycji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które pozwolą na realizację projektów szkoleniowych, zwiększenie kwalifikacji mieszkańców poprzez dotowane kursy, a także przeprowadzanie szkoleń samodoskonalących w ramach działań Młodzieżowego Centrum Kariery.

 

 

 

 

- Cieszę się z podpisania tej umowy, bo nawiązaliśmy współpracę z bardzo wiarygodną i doświadczoną organizacją - mówi Anna Celiowska-Nietrzebka, prezes stowarzyszenia Młodzi dla Żuław. - Nasze stowarzyszenie ma już na koncie realizację wielu projektów na rzecz mieszkańców gminy, a teraz otwiera się przed nami kolejna furtka, by sięgnąć po środki zewnętrzne i przeznaczyć je na wsparcie naszej młodzieży. Mamy wiele pomysłów i będziemy z całych sił dążyć do ich realizacji.

 

 

 

 

Wsparciem ma zostać objęta głównie młodzież w wieku 14-18 lat z terenu gminy Miłoradz, ale jeśli będzie taka możliwość, to zostaną także podjęte działania aktywizacyjne na rzecz osób starszych i mieszkańców całego powiatu malborskiego.

- Odbiorcami docelowymi naszych działań będą mieszkańcy gminy Miłoradz. Zależy nam na tym, by jak największa grupa młodych osób skorzystała z przyszłych projektów, dlatego gdy będą wolne miejsca, zaprosimy do udziału w nadchodzących projektach także młodzież z okolicznych miejscowości. Tworzymy wspólnie powiatową ojczyznę”, a nic nie wpływa lepiej na wzajemne zrozumienie i szacunek, jak integracja od najmłodszych lat - mówi Marcin Szesza, dyrektor GOKiS oraz radny Rady Powiatu Malborskiego.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Miłoradz

UG Miłoradz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Miłoradz


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec MK
Mieszkaniec MK 03.03.2021, 11:53
Szkoda że telewizja nie opisała jak gmina dba o swoje drogi w czasie zimy. I tłumaczeniu wójta że ma brak środków na odśnieżanie PARANOJA
WÓJT
WÓJT 03.03.2021, 22:03 (odpowiedź do Mieszkaniec MK)
A gdzie te tłumaczenia o braku pieniędzy przeczytałeś. Bo nie kojarzę
Mieszkaniec MK
Mieszkaniec MK 04.03.2021, 15:33 (odpowiedź do WÓJT)
Panie Wójcie sam Pan to powiedział nigdzie nie czytałem. A skoro już podjął Pan dyskusję to dlaczego drogi nie były odśnieżane ? Na osiedlu nie dało się przejechać zwykłą osobówką.