Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DK55. Poszkodowane w wypadku małe dziecko trafiło do szpitala.

DK55. Poszkodowane w wypadku małe dziecko trafiło do szpitala. fot. KPP Malbork
Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 55 w okolicy Tragamina. W zderzeniu trzech aut osobowych poszkodowane zostało m.in. kilkunastomiesięczne dziecko i kobieta w ciąży.

 

W niedzielę, 28 lutego br. o godzinie 15.25 dyżurny SKKP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym 3 samochodów na DK55 w okolicy miejscowości Tragamin. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.  Na miejscu kierujący działaniami  zastał 3 osobowe auta po zderzeniu. Samochód osobowy marki Skoda stał na pasie jezdni, Mercedes znajdował się na boku w rowie, a Lancia w rowie na kołach. Wszystkie osoby opuściły uszkodzone pojazdy o własnych siłach.

 

Działania podjęte przez straż pożarną polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom - kobiecie w ciąży (badanie urazowe, wywiad, wsparcie psychiczne, uraz klatki piersiowej), kilkunastomiesięcznemu dziecku (badanie urazowe, miś ratownik, powierzchowny uraz głowy) oraz drugiej kobiecie (opatrunek na prawy staw skokowy, uraz klatki piersiowej, wsparcie psychiczne). Na miejsce zdarzenia przyjechały dwie załogi ZRM, które zajęły się poszkodowanymi. Strażacy odłączyli akumulatory w dwóch uszkodzonych pojazdach. Na czas trwania akcji ratowniczej wprowadzono ruch wahadłowy oraz kierowano ruchem. Pozostali uczestnicy zdarzenia drogowego odmówili transportu do jednostek ochrony zdrowia i hospitalizacji.

 

Mundurowi przesłuchali świadków, sporządzili oględziny i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zebrał ślady i sporządził dokumentację fotograficzną.

- „Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 31-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Lancia, jadąc w kierunku Malborka, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na lewy pas drogi i czołem pojazdu zderzyła się z nadjeżdżającym Mercedesem, a następnie z jadącą za nim Skodą” – informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. – „W wyniku zderzenia Lancia i Mercedes wpadły do przydrożnego rowu. W tym zdarzeniu obrażenia odniosła kierująca Lancią oraz jej dwoje pasażerów - 57-letnia kobieta i 14-miesięczne niemowlę, którzy zostali przewiezieni do szpitala”.  

 

 

 

 

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości wszystkich  kierujących, które wykazało, że byli trzeźwi. Teraz śledczy na podstawie zebranej dokumentacji szczegółowo będą wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ratownicy pomogli w załadunku uszkodzonych aut na lawety. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, zakończono działania. W działaniach, które trwały ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników i zastęp OSP Lasowice Wielkie w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Piękna pogoda sprzyja weekendowym wycieczkom i sprawia, że ruch na drogach jest coraz większy. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz skupienie swojej uwagi na tym, co dzieje się na jezdni, przekłada się wprost na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazali: Dyżurny SKKP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Zdjęcia od widza TvMalbork.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.