Wydanie nr 164/2021, Niedziela 13.06.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sarna w Nogacie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 164/2021
  • 1 marca 2021, 11:00
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Sarna w Nogacie – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KP PSP Malbork
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 13 interwencji. Dotyczyły one m.in. martwego ptaka na drzewie, uwięzionej sarny w wodach Nogatu, otwarcia mieszkania. Ratownicy usunęli plamę oleju z jezdni oraz sprawdzili instalację elektryczną po pożarze. Jedna interwencja dotyczyła zapadniętej ziemi na drodze osiedlowej. Strażacy wyjeżdżali do 5 pożarów – śmietników, samochodów osobowych oraz w cukrowni Malbork. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego z udziałem 3 pojazdów. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Sarna uwięziona w rzece Nogat.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 lutego br. O godzinie 10.02 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o sarnie w rzece Nogat. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork. Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał sarnę znajdująca się na nośnym lodzie (około 40 m od brzegu).

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, po czym ratownicy w pełnym zabezpieczeniu (ubranie do pracy w wodzie, kamizelka, linka, sanie lodowe) podjęli próbę odłowu zwierzęcia. Zwierzę zostało odłowione na lodzie i ewakuowane na brzeg, a następnie zabezpieczone przed utratą ciepła i przekazane przedstawicielowi Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Malborku. Po ponad godzinnej interwencji zakończono działania, w których udział wzięło 8 ratowników.

 

 

 

 

Pożar w Cukrowni Malbork.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 lutego br. O godzinie 12.18 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze w Cukrowni Malbork przy ulicy Sikorskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar na górnej kondygnacji hali Stacji Pras Wysłodkowych. Pracownicy zakładu, po nieudanej próbie ugaszenia pożaru, ewakuowali się na zewnątrz budynku. Dopływ energii elektrycznej w części hali objętej pożarem został odłączony. Nie stwierdzono poszkodowanych osób.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i rozstawieniu SCD 37 oraz podaniu  prądu wody z kosza drabiny mechanicznej. Po rozpoznaniu skomplikowanego układu obiektu, ratownicy dokonali rozwinięcia bojowego wewnątrz hali, po wewnętrznej klatce schodowej. Na miejsce zdarzenia przyjechał Komendant Powiatowy, który przejął dowodzenie. Zasilanie wodne realizowano z wewnętrznej sieci hydrantowej zakładu. Na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy OSP. Po zlokalizowaniu pożaru, strażacy dotarli z linią gaśniczą do ogniska pożaru. Pożarem objęty był lej zasypowy przenośnika ślimakowego, przeznaczonej do demontażu linii podawania wysłodków. Ratownicy wykonali dostęp do ogniska pożaru poprzez demontaż osłon przenośnika oraz podali prąd wody W-52 i ugasili pożar. Skontrolowali urządzenia objęte pożarem przy pomocy kamery termowizyjnej, jednak nie wykazano zagrożenia pożarowego. Po przewietrzeniu obiektu, skontrolowano obecność CO - brak zagrożenia. Sukcesywne oddysponowywanie kolejnych zastępów. Po prawie 2 godzinach zakończono działania, w których udział brało pięć zastępów JRG Malbork,  dwa zastępy OSP Stogi i zastęp OSP Miłoradz w sile łącznie 24 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32708,aktualizacja-malbork-pozar-w-cukrowni-zobacz-nagra)

 

 

 

 

Wypadek drogowy z udziałem 3 samochodów osobowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 28 lutego br. O godzinie 15.25 dyżurny operacyjny SKKP PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym 3 samochodów na DK55 w okolicy miejscowości Tragamin. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Na miejscu kierujący działaniami  zastał 3 auta po zderzeniu. Samochód osobowy marki Skoda znajdował się na pasie jezdni, Mercedes na boku w rowie, a osobowa Lancia w rowie na kołach. Na miejscu obecny był patrol policji. Wszystkie osoby opuściły uszkodzone pojazdy o własnych siłach.

Podjęte działania przez zastępy straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym - kobiecie w ciąży (badanie urazowe, wywiad, wsparcie psychiczne - uraz klatki piersiowej), rocznemu dziecku (badanie urazowe, miś ratownik, powierzchowny uraz głowy) oraz kobiecie (opatrunek na prawy staw skokowy, uraz klatki piersiowej, wsparcie psychiczne). Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zespoły ZRM, które zajęły się poszkodowanymi osobami. Strażacy odłączyli akumulatory w dwóch uszkodzonych pojazdach. Dojazd zastępu GBA z OSP Lasowice Wielkie. Ratownicy wprowadzili ruch wahadłowy i kierowali ruchem. Do szpitala została zabrana poszkodowana matka i dziecko. ZRM w tym czasie badało uczestników zdarzenia. Pozostali uczestnicy zdarzenia drogowego odmówili transportu do jednostek ochrony zdrowia i hospitalizacji. Na miejscu pojawił się  policyjny technik. Strażacy pomogli w załadunku uszkodzonych aut na lawety. Po usunięciu resztek powypadkowych z jezdni, zakończono działania, które trwały 4 godziny 7 minut. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników oraz zastęp OSP Lasowice Wielkie w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: KP PSP Malbork

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.