Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Malbork. Pożar w cukrowni. Zobacz nagranie z naszych kamer

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. W jednym z szybów na terenie Cukrowni Malbork doszło do pożaru gumowego taśmociągu do transportu wysłodków.

 

AKTUALIZACJA. 26 LUTEGO 2021 R. GODZ. 10.15

Straż pożarna czwartkowej akcji w Cukrowni Malbork.

- „Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar na górnej kondygnacji hali Stacji Pras Wysłodkowych. Pracownicy zakładu po nieudanej próbie ugaszenia pożaru ewakuowali się na zewnątrz budynku. Dopływ energii elektrycznej w części hali objętej pożarem odłączony. Brak osób poszkodowanych” – informuje dyżurny SKKP w Malborku.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu SCD 37 oraz podaniu  prądu wody z kosza drabiny mechanicznej. Po rozpoznaniu skomplikowanego układu obiektu, strażacy dokonali rozwinięcia bojowego wewnątrz hali, po wewnętrznej klatce schodowej. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol policji oraz Komendanta Powiatowego PSP, który przejął dowodzenie.

- „Zasilanie wodne realizowano z wewnętrznej sieci hydrantowej zakładu. Pożarem objęty był lej zasypowy przenośnika ślimakowego, przeznaczonej do demontażu linii podawania wysłodków” – informuje dyżurny SKKP w Malborku.

Ratownicy wykonali dostęp do ogniska pożaru poprzez demontaż osłon przenośnika oraz podali prąd wody W-52 i ugasili pożar. Następnie skontrolowali urządzenie objęte pożarem przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie wykazano zagrożenia pożarowego. Po przewietrzeniu obiektu, strażacy skontrolowali obecność CO. Nie wykazano zagrożenia. Po prawie dwóch godzinach zakończono działania, w których udział brało 5 zastępów JRG Malbork, 2 zastępy OSP Stogi i zastęp OSP Miłoradz. Łącznie 24 ratowników.

 

 

 

 

W czwartek, 25 lutego br. kilkanaście minut po godzinie 12 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Malborku odebrał zgłoszenie o pożarze na terenie malborskiej cukrowni. Na miejsce zdarzenia zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej z terenu naszego powiatu.


Na miejscu okazało się, że podczas wykonywanych przez pracowników prac remontowych doszło do pożaru gumy taśmociągu do transportu wysłodków, który znajdował się w jednym z szybów. Dym wydobywał się dachem. Wszystkie osoby przebywające w szybie oraz osoby znajdujące się w przyległym budynku ewakuowały się same przed przybyciem zastępów.


Pożar został bardzo szybko ugaszony. W akcji brało udział 5 zastępów JRG Malbork, 2 zastępy OSP Stogi oraz zastęp OSP Miłoradz.


Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do pożaru doszło podczas prac remontowych w pomieszczeniu, w którym składowane były wysłodki.
- „Rozbierane były elementy pasa transmisyjnego, a pracownicy używali palników i doszło do zapłonu tego gumowego taśmociągu” – informuje asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork.


Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na tę chwilę poniesione straty nie są jeszcze znane.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Miłosz.m
Miłosz.m 21.02.2024, 14:16
Mieszkam na reymonta 21 a nic nie widziałem
Obserwator
Obserwator 28.02.2021, 19:57
Firmy zewnętrzne kierują się tam innymi prawami...ha ha ha A podobno macie" kadrę kierowniczą " rozrośniętą na maksa!? I po co ?????? A jak to mówi Ferdynand- "A robić nima komu" p.dyrektorze może czas obudzić te kierownicze struktury?! Albo je pożegnać?!
Myślę ,że po tym zdarzeniu wyciągnie pan wnioski ! To ta kadra pośrednio odpowiada za porządek I zdarzenia w tej firmie otrzymując za to sowite pensje !
Krzyżak
Krzyżak 26.02.2021, 17:17
Pożar spowodowały papraki z firmy zewnetrznej a nie pracownicy cukrowni ! ! !
Bałagan I brak nadzoru ot co !
mieszkaniec
mieszkaniec 25.02.2021, 18:23
Kamera super