Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. O krok od tragedii. 19- latek chciał odebrać sobie życie.

  • Wydanie nr 210/2021
  • 19 lutego 2021, 09:24
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. O krok od tragedii. 19- latek chciał odebrać sobie życie. fot. KPP Malbork
Dzięki szybkiej interwencji malborskich dzielnicowych i strażaków 19-latek, który usiłował odebrać sobie życie, został uratowany. Policjanci zdjęli mu z szyi kabel, na którym się powiesił i wraz ze strażakami udzieli mu pomocy przedmedycznej. Młody mężczyzna żyje i trafił pod opiekę lekarzy.

 

Ochrona życia i zdrowia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. W środę, 17 lutego br. około godziny 12 Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego powiadomiło policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, że w jednym z mieszkań na terenie miasta 19-nastolatek chce odebrać sobie życie. Informację przekazano od zaniepokojonej kobiety, która otrzymała zdjęcie od znajomego z liną na szyi i nie mogła się z nim skontaktować. Natychmiast z pomocą ruszyli dzielnicowi - asp. Sebastian Ciepliński i asp. Paweł Cieśniewski, którzy po 2 minutach byli już pod wskazanym adresem razem z  malborskimi strażakami.  

 

 

 

 

Pomimo głośnego pukania do drzwi i dzwonienia, nikt nie otwierał. Po siłowym wejściu do mieszkania, w jednym z pokoi funkcjonariusze zobaczyli młodego mężczyznę, który powiesił się na kablu elektrycznym i na przedramionach miał rany cięte. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku, zdjęli mu kabel z szyi i wspólnie ze strażakami udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. 19-latek oddychał i był półprzytomny. Dzielnicowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia i mężczyzna został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji młodzieniec, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany.

 

 

 

 

Policjanci przypominają i apelują!

Jeżeli spotykasz kogoś i widzisz, że jest smutny, przygnębiony, jego zachowanie jest niepokojące i podejrzewasz, że chce zrobić sobie krzywdę, to zapytaj, jak możesz mu pomóc. Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Szukaj pomocy również w instytucjach pomocowych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
obserwator
obserwator 21.02.2021, 07:06
chyba premia i awans bedzie
p
p 19.02.2021, 12:17
Akcja wzorowa brawo !!