Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Kierowca pod wpływem narkotyków. Policjanci podsumowali akcję „Prędkość”.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 12 lutego 2021, 11:00
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Policjanci drogówki podczas prowadzonych działań pn. „Prędkość”, oprócz ujawnienia wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowe Audi będąc pod wpływem amfetaminy oraz posiadał przy sobie ten narkotyk. 26-latek stracił prawo jazdy, a przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

 

W środę, 10 lutego br. funkcjonariusze ruchu drogowego malborskiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem tej akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz nieprawidłowego wyprzedzania.

 

 

 

 

Policjanci skontrolowali 33 auta, efektem czego było ujawnienie 21 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów nałożyli 15 mandatów karnych i 6 pouczeń.

 

 

 

 

Kierowca pod wpływem narkotyków.

W trakcie działań około godziny 20 w Nowym Stawie policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Kierującym był 26-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Mundurowi przeprowadzili badania, które wykazały, że mężczyzna był trzeźwy, ale kierował autem pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania 26-latka i jego samochodu, funkcjonariusze w plecaku mężczyzny znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z białym proszkiem. Policjanci wykonali badanie narkotesterem i okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. 26-latek stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za ich posiadanie nawet 3 lata więzienia.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.