Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

7 interwencji dotyczących pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 8 lutego 2021, 12:48
  • KP PSP Malbork
  • Na sygnale
7 interwencji dotyczących pożarów – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. OSP Lichnowy
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 14 interwencji. Dotyczyły one m.in. zablokowanej windy oraz otwarcia mieszkania. Strażacy wyjeżdżali do 7 pożarów – śmietników, sterty słomy i sadzy w przewodzie kominowym. Ratownicy zabezpieczyli miejsce wypadku drogowego. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

 

 

 

Dachowanie na krajowej 55.

Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego br. po godzinie 22.30 na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Chlebówka. Zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził wypadek drogowy samochodu osobowego marki Skoda. Pojazd znajdował się w przydrożnym rowie po dachowaniu. Osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM. Ruch w tym miejscu na czas trwania akcji ratunkowej odbywał się wahadłowo.

Działania podjęte przez straż pożarną polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz oświetleniu terenu akcji. Poszkodowany kierowca Skody został zabrany przez ZRM do szpitala. Strażacy pomogli w załadunku auta na lawetę oraz usunęli resztki powypadkowe z jezdni. Po prawie 3 godzinach zakończyli swoje działania, w których udział brał zastęp JRG Malbork w sile 4 ratowników, 2 zastępy JRG Nowy Dwór Gdański w sile 6 ratowników, zastęp OSP Marynowy w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP Lipinka w sile 6 ratowników.

(czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32545,dk55-stracil-panowanie-nad-pojazdem-i-dachowal)

 

 

 

 

Pożar przewodu kominowego na Armii Krajowej w Malborku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lutego br. O godzinie 10.21 dyżurny SKKP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Malborku przy ul. Armii Krajowej 29.

Zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Malbork, zastęp z OSP Miłoradz oraz zastęp z OSP Lichnowy. Na miejscu kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Dodysponowano 2 zastępy JRG Malbork i zastęp z OSP Stogi.

 

 

 

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska w piecu c.o. Ratownicy zbudowali linię główną i gaśniczą (W-52) oraz wprowadzili rotę w celu kontroli poddasza. Po sprawieniu drabiny przenośnej, dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt do pracy na wysokości dostało się w pobliże komina. Strażacy przystąpili do gaszenia sadzy przy użyciu piasku oraz dwóch gaśnic proszkowych GP-6. W międzyczasie sukcesywnie usuwali sadzę z przewodu dymowego na całej długości. Po rozstawieniu drabiny mechanicznej, ratownicy w koszu drabiny dostali się w pobliże komina. Kontynuowano gaszenie i usuwanie resztek sadzy. Po wybraniu sadzy i piasku z wyczystki kominowej, ratownicy przewietrzyli mieszkanie i sprawdzili temperaturę przewodu dymowego przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie wykazano zagrożenia pożarowego. Po sprawdzeniu pomieszczeń na obecność CO (które wykazało brak zagrożenia), przekazano miejsce zdarzenia użytkownikowi budynku. Ratownicy pouczyli go o nie użytkowaniu pieca c.o. wraz z przewodem dymowym do momentu uzyskania pozytywnej ekspertyzy kominiarskiej. Na tym zakończono trwające ponad 3 godziny działania, w których udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 7 ratowników, zastęp OSP Lichnowy w sile 5 ratowników, zastęp OSP Miłoradz w sile 5 ratowników i zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork

Zdjęcia: OSP Lichnowy

KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.