Wydanie nr 167/2021, Środa 16.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. W Poradni Onkologicznej przyjmuje dr Justyna Zygoń.

  • Wydanie nr 167/2021
  • 15 stycznia 2021, 10:38
  • PCZ Szpital w Nowym Dworze Gdańskim
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. W Poradni Onkologicznej przyjmuje dr Justyna Zygoń. fot. PCZ Szpital w Nowym Dworze Gdańskim
W Poradni Onkologicznej Powiatowego Centrum Zdrowia zaczęła przyjmować dr n. med. Justyna Zygoń – specjalistka w dziedzinie Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej oraz Chirurgii Piersi. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Dr Justyna Zygoń studia ukończyła w 2002 r., a następnie podjęła studia doktoranckie zakończone uzyskaniem stopnia doktora nauk medycznych w roku 2013. Specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej uzyskała w roku 2011, a z chirurgii onkologicznej w 2018. W tym samym roku zdała Międzynarodowy Egzamin z zakresu Chirurgii Piersi - The European Board of Surgery (EBS) Qualification in Breast Surgery (ESSO).

- „Zawodowe zainteresowania Pani Doktor skupiają się na diagnostyce i leczeniu chorób piersi i nowotworów skóry. Pani Doktor prowadzi Pacjentów poprzez kompleksową diagnostykę samodzielnie wykonując badanie USG oraz biopsję lub wycinki oraz zlecając inne niezbędne badania. Wykonuje zabiegi operacyjne, stosując zaawansowane techniki onkoplastyczne i rekonstrukcyjne. Prowadzi również nadzór onkologiczny po operacji” - czytamy na profilu społecznościowym PCZ Szpital w Nowym Dworze Gdańskim. - „W 2008 r. dr Justyna Zygoń odbyła półroczny staż w Europejskim Centrum Onkologii (Instituto Europeo di Oncologia) w Mediolanie na Oddziałach Chirurgii Onkologicznej, Plastycznej i Chirurgii Piersi. W 2018 r. odbyła staż z chirurgii piersi w Helios Klinik Bad Saarow – Klinik Für Frauenheilkunde und Geburtshilfe. Uczestniczyła w ponad pięćdziesięciu konferencjach i warsztatach naukowych, jest autorką dziesięciu publikacji naukowych oraz czterech wykładów i pięciu posterów prezentowanych na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Ponadto jest współautorką obecnie obowiązujących zaleceń Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej dotyczących chirurgicznego leczenia zmian nowotworowych piersi zebranych w 5 tomie Biblioteki Chirurga Onkologa. Dr Justyna Zygoń należy do Towarzystw Naukowych: Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, European Society for Medical Oncology oraz European Society of Surgical Oncology” - czytamy dalej.

 

 

 

 

Jest zdobywczynią kilku grantów naukowych.

Dr Justyna Zygoń prowadziła cykle wykładów dotyczących chorób piersi dla studentów Wydziału Pielęgniarstwa i dla Pielęgniarek Laktacyjnych, a także wykłady i ćwiczenia ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Lekarskiego GUMed. Poza tym posiada następujące certyfikaty poświadczające umiejętności, którymi posługuję się w codziennej praktyce:

- Certyfikat Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chirurgii Onkologicznej, w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej i naprawczej gruczołu piersiowego u pacjentów leczonych z powodu nowotworów piersi;

- Certyfikat diagnostyki ultrasonograficznej gruczołu piersiowego Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników;

- Certyfikat z zakresu podstaw chirurgii mikronaczyniowej i rekonstrukcyjnej;

- Certyfikat umiejętności wykonywania biopsji gruboigłowej i mammotomicznej piersi pod kontrolą USG.

Posługuje się językiem angielskim i włoskim.

 

 

 

 

- „Pacjenci z problemami z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, a w szczególności ze schorzeniami w obrębie piersi oraz skóry mają możliwość rejestracji i umówienia się na wizytę do dr Justyny Zygoń poprzez osobistą rejestrację lub pod numerem tel: 55-247-24-71” - czytamy na profilu.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: FB Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Szpital w Nowym Dworze Gdańskim

PCZ Szpital w Nowym Dworze Gdańskim
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.