Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Policja apeluje - nie bądźmy obojętni na los bezdomnych.

  • Wydanie nr 270/2021
  • 13 stycznia 2021, 10:11
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Policja apeluje - nie bądźmy obojętni na los bezdomnych. fot. KPP Malbork
Policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie. W ostatnim czasie dochodzi do spadków temperatury co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Nie bądźmy obojętni, zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i znajdujące się pod wpływem alkoholu. Jeden telefon może uratować życie.

 

Z uwagi na niskie temperatury policjanci z malborskiej komendy w trakcie codziennych służb prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki na terenach ogródków działkowych, tereny kolejowe oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie posiadają tzw. „dachu nad głową”. Mundurowi proponują pomoc tym, którzy jej potrzebują. Oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy.

 

 

 

 

W sytuacji, gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 112.

 

 

 

W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach: Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” w Malborku, Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie, Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie.

 

 

 

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni na los bezdomnych.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: podkom. Katarzyna Marczyk, Wydział Prewencji KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.