Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Skosił przydrożny słup i znak drogowy.

  • Wydanie nr 146/2022
  • 21 grudnia 2020, 14:30
  • KPP Malbork/KP PSP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Skosił przydrożny słup i znak drogowy. fot. KP PSP Malbork
Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na Alei Wojska Polskiego w Malborku. Samochód, którym podróżowały 4 osoby, uderzył w przydrożny słup i znak drogowy.

 

W sobotę, 19 grudnia br. o godzinie 22.40 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego. Zadysponowano zastęp straży pożarnej z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził kolizję jednego samochodu osobowego marki Audi A4, który uderzył w słup oświetleniowy i znak drogowy. W zdarzeniu uczestniczyły łącznie 4 osoby. Auto znajdowało się na chodniku.

- „Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne)” - poinformował kpt. Damian Tomaszewski, Zastępca Komendanta KP PSP w Malborku. - „Mimo groźnie wyglądającego wraku samochodu, nikt nie odniósł większych obrażeń. Ratownicy sprawdzili detektorem napięcia elektrycznego uszkodzony słup oświetleniowy, by wyeliminować zagrożenie porażenia prądem. Nie stwierdzili napięcia”.


 

 

 

- „Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący Audi, 22-letni mieszkaniec Malborka, jadąc w kierunku centrum miasta, nie zachował ostrożności przy zmianie pasa ruchu z lewego na prawy i stracił panowanie nad pojazdem. Auto przejeżdżając przez dwa pasy ruchu zjechało na prawe pobocze i uderzyło w słup oświetleniowy, a następnie w znak drogowy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 22-latek był trzeźwy” - poinformowała asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork. - „Pojazdem podróżowało jeszcze trzech pasażerów. Nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu rejonowego. Młody mężczyzna przed sądem odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

 

 

 

 

Miejsce uszkodzonego słupa strażacy otaśmowali i usunęli go na pas zieleni. Po sprzątnięciu resztek pokolizyjnych, zakończyli działania, w których udział brał zastęp JRG Malbork w sile 4 ratowników, patrol Policji oraz ZRM.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazali: kpt. Damian Tomaszewski, Zastępca Dowódcy KP PSP w Malborku oraz asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork/KP PSP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.