Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

300 gram amfetaminy ukryte w piwnicy i śmierć na pasach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

300 gram amfetaminy ukryte w piwnicy i śmierć na pasach – weekendowy… fot. Archiwum TvMalbork.pl
Jak minął kolejny tydzień służbom ratunkowym w Malborku? Przekonajcie się, czytając poniższy raport.

 

W ostatnim tygodniu jednostki PSP i OSP z terenu powiatu malborskiego wyjeżdżały do 12 interwencji. Dotyczyły one m.in. awarii układu centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym, alarmu z monitoringu, a także działań związanych z koronawirusem – przewóz sprzętu do Domu Pomocy Społecznej. Strażacy wyjeżdżali do 4 pożarów, w tym piwnicy i sadzy w kominie. Ratownicy zabezpieczali miejsce potrącenia osoby na przejściu dla pieszych, a także pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkania. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Pożar piwnicy w budynku przy Reymonta w Malborku.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 grudnia br. O godz. 02.34 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Malborku przy ulicy Reymonta. Zadysponowano trzy zastępy z JRG Malbork i jeden zastęp z OSP Stogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar i silne zadymienie piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Nie stwierdził osób poszkodowanych.

 

 

 

 

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dwóch ratowników w aparatach ODO dostało się w pobliże źródła pożaru. Po otwarciu drzwi do piwnicy przy użyciu nożyc do drutu, podali jeden prąd wody na nagromadzone w piwnicy materiały palne. Sprawdzili obiekt na obecność tlenku węgla, po czym przewietrzyli i oddymili przy użyciu wentylatorów klatki schodowe w budynku. Strażacy ewakuowali mienie z części piwnic. Otworzyli sąsiednią piwnicę w celu dogaszenia zarzewi ognia. Kontrola piwnicy kamerą termowizyjną nie wykazała zagrożenia pożarowego. Po przewietrzeniu wszystkich mieszkań na jednej z klatek schodowych i powiadomieniu właściciela piwnicy oraz zarządcy budynku o zaistniałym pożarze, zakończono działania.

W działaniach udział brały 3 zastępy JRG Malbork w sile 8 ratowników oraz zastęp OSP Stogi w sile 6 ratowników. (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32030,malbork-nocna-akcja-strazakow-na-reymonta).

 

 

 

 

39-latek za posiadanie i handel narkotykami może trafić do więzienia na 10 lat.

W czwartek, 3 grudnia br. malborscy kryminalni, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, zatrzymali 39-letniego mieszkańca Malborka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jego mieszkania i innych pomieszczeń policjanci w piwnicy znaleźli reklamówkę, w której znajdowało się 118 zawiniątek i woreczek z zawartością białego proszku oraz waga elektroniczna. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone substancja to prawie 300 gramów amfetaminy. Ponadto śledczy ustalili, że mężczyzna sprzedawał te narkotyki innym osobom.

 

 

 

 

W piątek, 4 grudnia br. zatrzymany usłyszał zarzuty. Prokurator nałożył na 39-latka policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. złotych. Za posiadani znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie ich celem osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

 

 

Kierowca z sądowym zakazem i pod wpływem narkotyków.

Z piątku na sobotę, 4 na 5 grudnia br. około godziny 04.50 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w kierunku Malborka jedzie kierowca Mazdy, który stwarza zagrożenie na drodze i prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Na wysokości skrzyżowania ulicy Wojska Polskiego z ulicą Dąbrowskiego w Malborku funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd, którego kierowca na widok radiowozu skręcił w ulicę Nogatową, a następnie w ulicę Grota Roweckiego, gdzie został zatrzymany. Po sprawdzeniu 29-letniego kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 r. Policjanci przeprowadzili badania, które wykazały, że mieszkaniec Gdańska był trzeźwy, ale kierował autem pod wpływem środków odurzających. Podczas przeszukania 29-latka i jego samochodu, policjanci w schowku przy skrzyni biegów znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Odpowie za złamanie sądowego zakazu, kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie.

 

 

 

 

Śmierć na pasach.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę, 5 grudnia br. O godzinie 20.15 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny na jezdni przy Alei Rodła w Malborku. Zadysponowano jeden zastęp z JRG Malbork. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał samochód osobowy marki Audi A8 po potrąceniu osoby postronnej na pasach dla pieszych. Osoba potrącona (nieprzytomny mężczyzna) znajdowała się na jezdni około 30 m od przejścia dla pieszych. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji. Kierującemu i pasażerom pojazdu osobowego nic się nie stało.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy nie podjęli resuscytacji krążeniowo-oddechowej ze względu na liczne i masywne obrażenia wewnętrzne. Rozstawiono parawan ochronny wokół poszkodowanego. W międzyczasie na miejsce zdarzenia dojechał ZRM. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mężczyzny. Drugi patrol Policji, który pojawił się na miejscu, pomógł w udrożnieniu ruchu w obu kierunkach na moście drogowym.

 

 

 

 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do ustalania szczegółów tego wypadku drogowego. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca Audi potrącił pieszego, który prawdopodobnie wtargnął na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mężczyzna zginął na miejscu. Badanie wykazało, że kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Śledczy wyjaśniają okoliczności i dokładny przebieg zdarzenia.

Strażacy pomogli przy załadunku uszkodzonego auta na lawetę pomocy drogowej. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechali pracownicy zakładu pogrzebowego, którzy zabrali ciało. Po usunięciu resztek pokolizyjnych i zmyciu jezdni, zakończono działania.

W działaniach udział brał zastęp JRG Malbork w sile 4 ratowników, 3 patrole policji w sile 6 policjantów, 2 osoby z ZRM, Prokurator Rejonowy w Malborku. (czytaj https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/32056,aktualizacja-smiertelne-potracenie-pieszego-w-malb)


 

 

 

Informację przekazali: Dyżurny SKKP Malbork i asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.