Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Czy policjanci nocą pilnują biura poselskiego?

Malbork. Czy policjanci nocą pilnują biura poselskiego? fot. Fb Malborski Strajk Kobiet
Wszystko zaczęło się od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który wskazał, że aborcja w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją. Wówczas na ulice miast i miasteczek w całej Polsce wyszły przede wszystkim kobiety, które chciały w ten sposób zaprotestować przeciwko tej decyzji. W wielu miejscach, w których swoje siedziby mają m.in. posłowie partii rządzącej, społeczeństwo zaczęło umieszczać różne plakaty, bannery czy transparenty dające wyraz swojego niezadowolenia na panującą sytuację w naszym kraju.

 

W Malborku, podobnie jak w miastach w całej Polsce, również doszło do tego, że protestujące kobiety na drzwiach do biura posła PiS znajdującego się w pasażu przy ulicy Sienkiewicza umieszczały plakaty z hasłami wyrażającymi swój sprzeciw przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jednak na tym się nie skończyło, bowiem w połowie listopada br. na drzwiach pojawiła się „Instalacja Artystyczna” złożona z kobiecych podpasek (czytaj https://www.tvregionalna24.pl/aktualnosci/31923,malbork-podpaski-z-haslami-na-drzwiach-posla-pis i https://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/31930,oswiadczenie-malborskiego-strajku-kobiet-w-sprawie). W tej sprawie toczy się postępowanie wyjaśniające.

 

 

 

 

21 listopada br. dwóch 16-latków zostało zatrzymanych przez policjanta za umieszczenie, na wspomnianych wcześniej drzwiach, naklejki odnoszącej się w sposób obraźliwy do klubu politycznego posła PiS. Sprawa ta wywołała niemałe poruszenie wśród malborskiej społeczności do tego stopnia, że w internecie zaczęły krążyć zdjęcia, na których widać zaparkowany radiowóz policyjny naprzeciw drzwi wejściowych do biura poselskiego posła PiS, znajdującego się w pasażu przy ulicy Sienkiewicza. Czy oznacza to, że policjanci z malborskiej komendy oddelegowani są do nocnego pilnowania drzwi biura poselskiego, by zapobiegać kolejnym tego typu akcjom? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

 

 

 

 

W odpowiedzi asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork napisała, że „informacja na jednym z portali społecznościowym, w której zamieszczono zdjęcie pojazdu, domniemanego radiowozu, jest nieprawdziwa. Policjanci malborskiej komendy codziennie są dyslokowani do służby zgodnie z przewidywanymi zagrożeniami. W ich zadania wpisana jest m.in. ochrona obiektów i miejsc, w których we wcześniejszym okresie dochodziło do aktów wandalizmu czy uszkodzeń mienia. Bez znaczenia jest charakter budynku bądź osoba, do której on należy. Policjanci przeciwdziałają wszelkim zagrożeniom i są kierowani tam, gdzie w danej chwili są najbardziej potrzebni”.

 

 

 

 

Zdjęcia: Fb Malborski Strajk Kobiet

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Szczery
Szczery 30.01.2021, 12:49
Bzdury!!! To niepojęte że za nasze pieniądze chroni się PiSdzielcoów.
Kim oni są że wysługują się milicją?! Zwykły obywatel obligatoryjnie jest traktowany jak potencjalny przestępca. A ci gangsterzy w białych kołnierzykach są chronieni przez służby aby mogli bezkarnie kraść i łamać prawo i konstytucję!!!
Wstyd i hańba dla organów porządkowych że dają się wciągać w to bagno.
Pytanie do panów milicjantów: Czy nie liczycie się z tym że wielu z was zostanie z ręką w nocniku. Że przyjdzie dzień weryfikacji i wielu z was nie doczeka mundurowej emerytury tylko będzie musiał zakasać rękawy i pójść do uczciwej pracy tak jak wasi obecni chlebodawcy w osobie podatników?
Nie wstyd wam? A co na to wasze rodziny? Wasze żony, mężowie, Wasi rodzice. Dumni są z was???
Czytelnik
Czytelnik 02.12.2020, 10:29
A ilu policemanow oddelegowano do wyprowadzania kota jarkowi???
Niepis
Niepis 01.12.2020, 20:20
Co się dzieje w tym kraju ??????!!! Jeżeli to prawda,To sìegnelismy mułu na dnie bagna !
zbijan1
zbijan1 01.12.2020, 19:44
***** ***-milicja pilnuje podpasek
cit
cit 01.12.2020, 16:18
Zamiast dbać o bezpieczeństwo mieszkańców dbają o PiSiory
KAT.
KAT. 01.12.2020, 14:36
Kiedyś reżimowa PIS-milicja poniesie odpowiedzialność karną i społeczną za złamanie swojej przysięgi służbie Narodowi. Oj, nie będzie wysokich emerytur resortowych.
cit
cit 01.12.2020, 16:20 (odpowiedź do KAT.)
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję:

służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny..." zapomnieli