Wydanie nr 275/2022, Niedziela 2.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ciąg dalszy sprawy zatrzymania 16-latków. Akcja MSK - napisz list do Komendanta Policji w Malborku.

  • Wydanie nr 275/2022
  • 26 listopada 2020, 11:17
  • Malborski Strajk Kobiet
  • Wiadomości
  • 9 komentarzy
Malbork. Ciąg dalszy sprawy zatrzymania 16-latków. Akcja MSK - napisz list do Komendanta Policji w Malborku.  fot. Malborski Strajk Kobiet
Nie milkną echa po zatrzymaniu dwóch 16-latków, którzy w sobotę zostali zatrzymani po uprzednim umieszczeniu na drzwiach do biura poselskiego naklejki z obraźliwym hasłem. W sprawie głos zabrał Malborski Strajk Kobiet, który wskazuje na uchybienia podczas procedury zatrzymania i przesłuchania chłopców. W tej sprawie aktywiści MSK wysłali list do Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, podinsp. Dariusza Zelera, by w trybie informacji publicznej poznać szczegóły całej akcji.

 

Malborski Strajk Kobiet zachęca wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji, by również napisali w tej sprawie list do Komendanta Policji w Malborku. Treść listu poniżej.

 

 

Imię, nazwisko i adres zainteresowanego

Komendant
Powiatowy Policji
w Malborku
podinsp. Dariusz Zeler

 

W trybie dostępu do informacji publicznej, proszę o odpowiedzi na następujące pytania:

1. Kto wydał polecenie o obstawieniu okolic biura poselskiego posła PiS Kazimierza Smolińskiego w Malborku siłami policji w postaci nieumundurowanych funkcjonariuszy w nieoznakowanym samochodzie oraz mundurowymi w radiowozie dnia 21.11.2020?
2. Na jak długo - ile dni, czy tygodni ma trwać wzmożona ochrona policji biura partyjnego na Sienkiewicza?
3. Jaka jest podstawa prawna wydania takiego polecenia i skierowania malborskich policjantów w to miejsce, które jest objęte monitoringiem?
4. Jaki jest koszt zaangażowania policjantów w to działanie? Proszę podać dokładną kwotę dzienną.
5. Czy policjanci dostają specjalne dodatki za pilnowanie biura posła Smolińskiego?
6. Ile było tego typu interwencji w przeszłości, tj. pilnowania siedzib partyjnych?
7. Ile kosztuje wyszkolenie jednego policjanta?
8. Czy KPP w Malborku ma nadwyżki etatowe?
9. Czy w opinii komendanta, malborscy policjanci nie wymagają dodatkowych szkoleń z procedur interwencji, ponieważ wszystko wskazuje na to, że podczas ich przeprowadzania, nie stosują się do najważniejszych: wylegitymowania się i podania podstawy prawnej i faktycznej zatrzymania. Policjanci malborscy biorący udział w interwencji dnia 21.11.2020. pod biurem PiS, nie pamiętali, że nie wolno im prowadzić takich czynności jak sporządzenia notatki, czy przesłuchania osoby nieletniej bez obecności opiekuna prawnego lub osoby bliskiej dziecku. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.
Dostęp do informacji publicznej jest uprawnieniem przewidzianym w najwyższym akcie systemu prawa w Polsce – Konstytucji RP. Zgodnie z regulacją art. 61 Ustawy Zasadniczej, prawo do uzyskiwania informacji o działalności podmiotów publicznych i innych podmiotów – w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa - przysługuje każdemu obywatelowi. Uprawnienie to skonkretyzowane zostało w kluczowej dla niniejszej materii ustawie z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej, a także w regulacji podstawowej – rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 17 maja 2002 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Przypominam, że odpowiedzi na zadane pytania w trybie dostępu do informacji publicznej należy udzielić najpóźniej w ciągu 14 dni.

Podpis zainteresowanego

 

 

 

 

Informacja: Malborski Strajk Kobiet

Malborski Strajk Kobiet
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
zbijan1
zbijan1 27.11.2020, 11:21
Policja sama się określa czy służyć obywatelom czy PISowskim kundlom
Grzegorz
Grzegorz 26.11.2020, 11:58
Hahahahaha. Ot odwaga małolatów. Odstawić taki cyrk chciałoby się bez konsekwencji? Chcesz zabierać głos protestować, to wiedz, że ponosisz za swój czyn odpowiedzialność - w tym przypadku za czyn zabroniony!

A Szanowna redakcja niech jeszcze takie rzeczy wspiera - GRATULUJĘ!
Jadwiga
Jadwiga 11.12.2020, 13:07 (odpowiedź do Grzegorz )
Paweł, przestań.
gosć
gosć 26.11.2020, 14:53 (odpowiedź do Grzegorz )
Przykro że nie rozumiesz przekazu. Ktoś kazał a my za to płacimy. Policjantom po cywilu pilnować biura. A jak na twojej firmie albo płocie domowym przyklei podpaski to policja da ci darmową obstawę? nawet zgłoszenia nie będą chcieli przyjąć. - kobiety i cała reszta je wspierające walczą żebyśmy nie obudzili się z ręka w nocniku.
Grzegorz
Grzegorz 26.11.2020, 16:54 (odpowiedź do gosć)
Z ręką w nocniku to się chyba obudziły wszystkie protestujący, jak im przewodnicząca Strajku ukazała swoje postulaty. Tak zmanipulowanego tłumu w Polsce jeszcze nie było.
Gość
Gość 27.11.2020, 10:18 (odpowiedź do Grzegorz )
GRZEZNIE TO JUŻ BYŁO a postulaty to jest jedno, ale złość i "wkuriwenie" na władzę, którą pokazują tłumy to drugie. A my wiemy że z wami wyborcami PiSu się nie dyskutuje bo niestety widzicie tylko swoją prawdę :( nic więcej niż czubek nosa. - nie tylko w tej sprawie ale każdej innej daleko nie szukając cała protekcja w obecnym kraju. Z wami grzecznie i normalnie nie można rozmawiać i znam to z własnego doświadczenia. Nie jestem ani za PIS ani za PO ale nawet w rodzinie nawet z wujkiem starszym 3 razy ode mnie żadnej kulturalnej rozmowy, ja staram się zachować spokój on od razu awantura. - jest zagorzałym fanatyk PISU, inna ciotka PO i z nią można grzecznie wymienić zdania wysłucha i powie swoje. - ON NIE!!!
gość
gość 27.11.2020, 10:19 (odpowiedź do Gość)
*GRZECZNIE
arystofanes
arystofanes 26.11.2020, 15:20 (odpowiedź do gosć)
Wściekłe Macice każą "psom" "wypiedralać", no to gdzieś muszą na swoją michę i budę zarobić, skoro towarzyszki streetworkerki z tupamaros Lempartchcicy uważają że są tak dobrze wyszkolone że i kibole "od Kaczora Dyktatora" nie dadzą im rady w walkach ulicznych pod kościołami! Taka karma. Lizie Straty wy nasze czerwone! ;)))
Gość
Gość 27.11.2020, 10:20 (odpowiedź do arystofanes)
nie wiem w którą stronę pijesz ale tak jak ujmujesz PSOM...
bo policjanci idą razem z tłumem popierając ich i nie sprzedali się za miskę i budę... bo ja wolałbym złożyć wymówienie z pracy niż służyć tej władzy.