Wydanie nr 140/2022, Piątek 20.05.2022
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wolontariat zagraniczny szansą dla organizacji pozarządowych – Starostwo Powiatowe w Malborku zaprasza na spotkanie online.

  • Wydanie nr 140/2022
  • 27 listopada 2020, 12:18
  • Starostwo Powiatowe w Malborku
  • Wiadomości
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku w ramach Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu zaprasza prezesów, koordynatorów i pracowników pomorskich organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjne dotyczące Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS).

 

 

 

Europejski Korpus Solidarności to program skierowany m.in. do organizacji i instytucji, które mogą ubiegać się o dofinansowanie miejsc pracy wolontariuszy, pracowników i stażystów. Założenia programu skupione są wokół działań solidarnościowych. Celem programu jest umożliwienie organizacjom działającym w sektorze pozarządowym współpracy z młodymi ludźmi, którzy chcą zaangażować się w prace wolontariacką, odbyć staż lub okres pracy za granicą. Zaangażowanie się organizacji w projekty Wolontariatu w ramach EKS niesie wiele wymiernych korzyści. Dla organizacji jest to szansa na nadanie swoim działaniom wymiaru międzynarodowego, pozyskania nowych partnerów zagranicznych oraz realizacji działań w skali europejskiej. Wolontariusz wspiera w codziennej pracy i rozwoju organizację, ta z kolei tworzy mu miejsce, gdzie zdobędzie nowe doświadczenia.

 

 

 

 

Daj sobie szansę i już dziś się zarejestruj.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku chce podzielić się swoimi doświadczeniami i zachęcić wszystkie organizacje/instytucje do włączenia się w program. Spotkanie odbędzie się online na platformie ClickMeeting we wtorek, 1 grudnia br. o godzinie 10.

Link do rejestracji: https://wolontariatgdansk.clickmeeting.com/eks-w-ngo

Link do wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/events/682525435983176/

 

 

 

 

Zaproszenie kierowane jest w szczególności do koordynatorów projektu w pomorskich organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych (szkoły, przedszkola, biblioteki, muzea, placówki kultury) oraz - koordynatorów wolontariatu i animatorów.

Podczas szkolenia dowiecie się m.in.:

- w jaki sposób pozyskać wolontariuszy zagranicznych;

- czym są projekty solidarności;

- krok po kroku jak włączyć swoją organizację do programu;

- w jaki sposób znaleźć partnera do projektu;

- jakie aspekty programu są szczególnie ważne (współpraca z partnerem, narzędzia wspierające rozwój wolontariusza, finanse).

 

 

 

 

Prowadzący: Szymon Knitter - doświadczony pracownik młodzieżowy specjalizujący się w promowaniu aktywności obywatelskiej. Były koordynator Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego i animator/opiekun Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego. Zaangażowany w wolontariat, w tym wolontariusz zagraniczny na Słowacji. Od 2017 roku wspiera wolontariuszy zagranicznych w Polsce w roli mentora. Posiada także 3-letnie doświadczenie pracy przy projektach (wymiany młodzieżowe, projekty wolontariatu, partnerstwa strategiczne) finansowanych z programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Na co dzień koordynuje Program Wolontariatu w Europejskim Centrum Solidarności, moderuje program dla szkolnych grup wolontariackich pn. "Termosfera" oraz pełni funkcję koordynatora wolontariatu zagranicznego w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

 

 

Informację przekazała: Sylwia Grabowska, Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku

Starostwo Powiatowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.